Biotyna lek, gdy zmagasz się z niedoborami biotyny

Udostępnij

​Biotyna jest jednym z tych związków organicznych, które szczególnie w przypadku kobiet, odgrywają kluczową rolę w organizmie. Niedobór biotyny jest przyczyną m.in. wypadania włosów, zaburzenia ich wzrostu, łamliwych paznokci, a także słabej kondycji skóry. Dlatego przy nasilonych objawach istotne są odpowiednio dobrane leki w tym m.in. biotyna lek i suplementy diety, które w bezpieczny sposób poprawią ogólną kondycję zdrowotną.

Czym jest biotyna i jakie ma właściwości?

Biotyna nazywana jest często również witaminą H. Dodatkowo pochodzi z grupy witamin B i jest witaminą rozpuszczalną. Odgrywa znaczącą rolę w wielu życiowych procesach. To koenzym, bez którego udziału część z nich nie zaistnieje. Dlatego też niedobory biotyny wywołują szereg zmian, oddziałujących na ogólną kondycję organizmu. Ma wpływ między innymi na stan włosów, skóry głowy, paznokci, a także komórek naskórka. Dodatkowo bezpośrednio oddziałuje na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Poza tym, co należy raz jeszcze podkreślić, biotyna przenika bardzo głęboko do organizmu i odpowiada m.in. za tworzenie kwasów tłuszczowych czy wspomaganie pracy tarczycy.

Do czego prowadzi niedobór biotyny?

Przyczyny niedoboru biotyny są bardzo różne. Problem pojawia się najczęściej wśród kobiet karmiących piersią, u osób starszych, ale i sportowców. Poza tym dotyka również osób, którym w życiu codziennym towarzyszy stres, które nadużywają alkoholu i innych używek lub regularnie przyjmują antybiotyki. Przy niedoborze biotyny można spotkać się z takimi objawami jak wypadanie włosów, ale i zaburzenia wzrostu włosów, łamliwe oraz kruche paznokcie i choroby skóry. Zmniejszenie stężenia biotyny może również powodować stany zapalne skóry zlokalizowane wokół oczu, nosa, ust. Dlatego ważną rolę w codziennej suplementacji odgrywa biotyna lek.

Biotyna lek na wypadanie i zaburzenia wzrostu włosów

Nie wystarczy przyjmować 'jakiś' suplement, by uzupełnić niedobory biotyny. Warto przyjrzeć się dokładnie co obejmuje skład danej tabletki. Poza głównym składnikiem, należy zwrócić również uwagę na pozostałe składniki leku. I co ważne, biotyna lek należy stosować regularnie, by dostrzec efekty. Jednym z lepszych oferowanych przez rynek jest lek Biotynox oraz Biotynox Forte, o którym więcej szczegółów znajduje się na stronie biotynox.pl. Lek należy do grupy preparatów witaminowych i jest wręcz stworzony dla osób, które borykają się z objawami, o których była mowa wyżej. Produkt dostępny jest w dawce 5 mg oraz 10 mg.

Biotynox i Biotynox Forte - dawkowanie

Biotynox i Biotynox Forte to pierwsze tego rodzaju leki z biotyną w Polsce. Stosuje się je we wspomagającym leczeniu niedoboru biotyny w przypadku osób z takimi objawami jak wspomniane już wypadanie włosów, a także zaburzenia ich wzrostu oraz widoczne stany zapalne skóry. Leki na rynku dostępne są w dwóch dawkach, dzięki czemu można zastosować terapię z ich wykorzystanie szytą na miarę potrzeb. Przy nasilonych objawach, można przyjąć od razu większą dawkę. Lek jest bezpieczny, dlatego trudno tutaj mówić o przypadkach przedawkowania biotyny. Stosowanie wyższej dawki, czyli 10 mg, pozwoli w krótszym czasie uzyskać lepsze efekty i uzupełnić niedobory biotyny.

Biotyna odgrywa w organizmie człowieka kluczową rolę. Uczestniczy w wielu procesach, co oznacza, że jej niedobór odbija się na ogólnej kondycji zdrowotnej. Dlatego też należy obserwować organizm i wykonywać badania profilaktyczne, które pozwolą w porę uzupełnić niedobory skutecznymi lekami.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz