Przeszczep włosów za granicą – czy warto?

Udostępnij

Współczesna medycyna pokazuje, że wcale nie trzeba godzić się na skutki łysienia. Zabieg przeszczepu włosów sprawia, że znów można cieszyć się bujną czupryną. Pamiętaj, że fryzura ma niebagatelny wpływ na odbiór wizualny każdego człowieka. Co za tym idzie – problemy w tej sferze prowadzą do spadku pewności siebie, a nawet depresji. Nie pozwól na to i zdecyduj się na przeszczep włosów. Jaką metodę wybrać i gdzie wykonać zabieg? Podpowiadamy w naszym artykule.

Przeszczep włosów w Turcji – czy warto?

Dlaczego akurat Turcja? Ponieważ jest to kraj, na którego terenie znajdziesz kliniki specjalizujące się w przeszczepie włosów (https://skymed.org.pl/). Możesz liczyć nie tylko na najwyższej klasy sprzęt i komfortowe warunki, ale przede wszystkim na opiekę wykwalifikowanego personelu, składającego się z certyfikowanych techników przeszczepu włosów, lekarzy, anestezjologów, zespołu pielęgniarskiego. Transplantacja włosów w Turcji jest również korzystniejsza cenowo. Na przeszczep włosów w Turcji decydują się celebryci, aktorzy, wokaliści, co bez wątpienia świadczy o jakości wykonywanych usług.

Jak wygląda zabiegu przeszczepu włosów metodą FUE?

Cenioną metodą przeszczepu włosów w Turcji jest metoda FUE. Mówiąc w skrócie: zabieg przeszczepu włosów polega na przeniesieniu mieszków włosowych z miejsc dawczych w miejsca biorcze (dotknięte łysieniem). Zabieg metodą FUE ma tę przewagę nad innymi, że umożliwia przeniesienie jednocześnie nawet kilka tysięcy graftów (jednostek włosów). Ponadto w czasie zabiegu transplantacji włosów metodą FUE nie jest nacinana skóra i nie pozostają nieestetyczne blizny. Rekonwalescencja również jest bardzo szybka i bezproblemowa.

Po zjawieniu się w klinice zostaną ci wykonane badania krwi, a następnego dnia odbędzie się konsultacja z lekarzem, podczas której ustalisz linię włosów. Od razu po konsultacji odbywa się zabieg. Przed zabiegiem skóra zostanie znieczulona, a zatem zabieg jest w pełni bezbolesny. Nazajutrz czeka cię konsultacja po zabiegu. Lekarz poinstruuje cię wówczas, jak należy dbać o włosy po przeszczepie. Dowiesz się również wszystkiego na temat rekonwalescencji. Przez najbliższy tydzień po zabiegu należy pielęgnować skórę zaleconym specyfikiem. Natomiast poza tym nie istnieją żadne niedogodności.

Oczywiście zanim zdecydujesz się na przeszczep włosów metodą FUE, powinieneś poznać przyczyny wypadania włosów. Wypadanie włosów może być skutkiem zaburzeń hormonalnych, które należy leczyć u specjalisty.

Warto też wspomnieć o kwestii samego wyjazdu do Turcji. Decydując się na zorganizowany wyjazd do kliniki, nie trzeba się o nic martwić. Pacjent ma zapewnione takie udogodnienia, jak: wszelkie dojazdy i noclegi, tłumacza, ubezpieczenia, opiekę podczas lotu oraz zabiegów, a ponadto produkty do pielęgnacji włosów.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz