Ciasta bez pieczenia – smaczne, proste i szybkie

Udostępnij

Pyszne ciasta często kojarzą się amatorom cukiernictwa z trudnymi, zawiłymi oraz skomplikowanymi przepisami. W rzeczywistości jednak, wykonanie idealnego wypieku może okazać się bardzo proste, szybkie i dla każdego. Ostatnio bardzo popularnymi stały się proste ciasta bez pieczenia.

Na czym polega ich fenomen? Jaki przepis gwarantuje wykonanie pysznego i pełnego smaku smakołyku? Na co zwrócić uwagę podczas wykonywania tego rodzaju rarytasów?

Szybkie i smaczne ciasta bez pieczenia

Ciasto bez pieczenia to specjał, który można wykonać szybko, a do jego utworzenia nie potrzebne są specjalistyczne zdolności kulinarne. Do jego stworzenia należy wykorzystać kilka prostych składników, a także zastosować parę użytecznych rad. Tego rodzaju wypieki najlepiej tworzyć w prostokątnych lub kwadratowych blachach, dzięki czemu będą one posiadały stabilną oraz trwałą konsystencję. Ciasta warto wykonać dzień przed zamierzonym spożyciem, dzięki czemu stanie się ono wilgotne, a wykonana masa odpowiednio stężeje. Warto dodać, że przepisy na ciasta bez pieczenia mogą być mniej lub bardziej skomplikowane oraz czasochłonne. Jednym z najprostszych, pysznych i tanich deserów jest cisto kakaowe.

Krem do ciasta bez pieczenia

Podstawą tego rodzaju smakołyku jest odpowiednio wykonany krem czekoladowy. Masę tą można zakupić w postaci proszku do rozrobienia i wykonać w sposób opisany na opakowaniu. Możliwe jest również wykonanie nadzienia własnoręcznie. Do jego stworzenia potrzebne będą mleko, mąka pszenna, skrobia ziemniaczana, kakao, cukier, masło oraz oddzielone żółtka jaj. Pierwszym etapem tworzenia kremu kakaowego jest zmieszanie części mleka z przygotowanymi, przesianymi mąkami oraz pozostałymi składnikami. Pozostałe mleko zagotować łącząc je z powstałą miksturą. Zagotować mieszankę, energicznie mieszając. Zdjąć z palnika i odstawić do wystygnięcia. Do nadzienia dodać rozgniecione, ubite masło, stale mieszając powstała miksturę. Dzięki temu zabiegowi powstanie swego rodzaju budyń, który będzie ostatecznie stężałą masą do ciasta.

Spód w cieście bez pieczenia

Kolejnym krokiem tworzenia pysznego deseru jest stworzeni podstawy wypieku. Dno formy warto wysmarować masłem lub margaryną. Tak przygotowany pojemnik uniemożliwi przeklejanie się spodu oraz boków ciastka. Składnikiem, który idealnie nadaje się na podstawę ciasta są herbatniki. Dno brytfanki wyłożyć prostokątnymi ciastkami. Następnie warstwę ta pokryć przygotowanym budyniem kakaowym, powtarzając tę czynność kilkukrotnie. W ten sposób powstanie pyszny przekładaniec herbatnikowy z masą czekoladową. Górę wypieku można udekorować owocami lub dżemem owocowym. Warto również posypać wierzch ciasta wiórkami czekoladowymi, kokosowymi lub do dekoracji użyć kakao. Ważną wskazówką jest również to, aby każda warstwę herbatników zmiękczyć polewając je likierem pomarańczowym lub orzechowym bądź wodą.

Dzięki temu ciasto będzie nawilżone i proste do spożycia. Po wykonaniu wszystkich etapów przepisu deser należy umieścić w lodówce i odczekać, aż stężeje i nabierze odpowiedniej formy. Przepis ten zachwyci wszystkich gości i amatorów kulinarnych słodkości.

Materiał partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz