Czy warto kupić kombajn kosmetyczny?

Udostępnij

fot.materiały prasowe

Planując wyposażenie salonu kosmetycznego, należy kierować się przede wszystkim paletą zabiegów, jakie mamy zamiar zaproponować naszym Klientom. Zarówno przestrzeń w salonie, jak i wolne fundusze wymagają odpowiedniego zagospodarowania. Głównym elementem, na jakim warto się skupić, jest oczywiście sprzęt kosmetyczny. Ciekawym pomysłem może okazać się wybór tzw. kombajnu kosmetycznego.

Jak wybierać sprzęt kosmetyczny do salonu?

Sprzęt kosmetyczny należy wybierać przede wszystkim kierując się listą oferowanych zabiegów. Oczywiście fundamentalną kwestią jest jakość poszczególnych urządzeń. W tym przypadku należy najpierw wykonać szczegółowy „research” wśród oferowanych na rynku produktów. Pomocne okażą się na pewno opinie innych użytkowników oraz samych Klientów. Warto pamiętać, że wybierając urządzenie wyższej klasy, zwiększamy bezpieczeństwo Klientów i podnosimy prestiż samego salonu.

Czym jest kombajn kosmetyczny?

Ciekawym wyborem do salonu kosmetycznego może okazać się urządzenie wielofunkcyjne, popularnie nazywane kombajnem kosmetycznym. Każdy salon kosmetyczny oferuje określoną gamę zabiegów. Do każdego z nich potrzebny jest dedykowany sprzęt. W przypadku niezbyt dużego salonu może to stanowić nie lada wyzwanie. Z jednej strony chcemy zapewnić Klientom jak największy pakiet usług. Z drugiej musimy też myśleć o swobodzie poruszania się po salonie i komforcie zarówno dla pracowników, jak i Klientów.

W takiej sytuacji najlepszym wyborem wydaje się zakup urządzenia wielofunkcyjnego. Kombajn, w zależności od wybranego modelu, może posiadać od 2 do 20 funkcji. Jakie zabiegi można wykonywać, wykorzystując taki sprzęt kosmetyczny? Możemy tu wymienić przede wszystkim:

  • Mikrodermabrazję diamentową
  • Peeling kawitacyjny
  • Mezoterapię bezigłową
  • Dermomasaż
  • Liposukcję ultradźwiękową
  • Zabiegi falami elektromagnetycznymi

Niektóre kombajny posiadają również wbudowaną lampę lupę, lampę wodną czy też wapozon, który pozwala nawilżyć skórę twarzy.

Czy warto inwestować w kombajn kosmetyczny?

Każde rozwiązanie ma swoje mocne i słabsze strony. Ogromnym atutem kombajnu kosmetycznego jest jego wielozadaniowość. Fakt, że urządzenie daje możliwość wykonywania kilku zabiegów, sprawia, że możliwe jest znaczne ograniczenie zajmowanej przestrzeni. To wydatnie poprawia komfort pracy i wpływa na estetykę salonu. Nie bez znaczenia są również koszty zakupu takiego urządzenia. Cena kombajnu jest wysoka. Pamiętajmy jednak, że urządzenie to pozwala wykonywać kilka różnych zabiegów. Kupując osobno sprzęt do każdego zabiegu, sumaryczna kwota byłaby z pewnością wyższa, aniżeli w przypadku zakupu kombajnu. Kolejnym atutem jest serwis gwarancyjny, który wykonujemy w jednym punkcie. Kupując więcej urządzeń, bylibyśmy zmuszeni odwiedzać kilka różnych serwisów.

A co w sytuacji, kiedy jeden z modułów ulegnie awarii? Dobrej klasy kombajny, w przypadku awarii jednej z funkcjonalności, umożliwiają wykonywanie pozostałych zabiegów. Ponadto na rynku dostępne są urządzenia wielofunkcyjne, które umożliwiają wymianę poszczególnych modułów bez konieczności serwisowania całego urządzenia.

Rozważając zakup sprzętu kosmetycznego do salonu, warto zajrzeć na stronę abacosun.pl, gdzie możecie znaleźć szeroki wybór nie tylko wysokiej klasy urządzeń, ale również akcesoriów niezbędnych w każdym salonie kosmetycznym.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz