Rodzaje znieczuleń u dentysty i kiedy się je stosuje?

Udostępnij

​Nowoczesne gabinety stomatologiczne to miejsca, w których komfort i bezpieczeństwo pacjentów jest stawiane na pierwszym miejscu. Już dawno odeszły w niepamięć wizyty u dentysty przypominające te z opowieści Twojej babci lub dziadka. Zaawansowane znieczulenia to jedne z najważniejszych czynników, które skutecznie zniwelowały dyskomfort u pacjentów. W celu pozbycia się niepotrzebnego stresu i niepokoju przed zabiegiem, warto zapoznać się z podstawowymi informacjami o rodzajach znieczuleń u dentysty. Wrocław, Kraków, Poznań oraz inne miasta w Polsce to miejsca, w których znajdziesz gabinety, w których używane są najnowocześniejsze metody mające na celu zapewnienie komfortu pacjentowi. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o znieczuleniu, zanim usiądziesz na fotelu w gabinecie stomatologicznym!

Jakie są rodzaje znieczuleń u dentysty?

Znieczulenie dentystyczne to nie tylko ukłon w stronę pacjenta. Podanie tego typu środków znacząco ułatwia również wykonywanie pracy stomatologowi. W związku z tym, że znieczulenie obkurcza naczynia krwionośne w błonie śluzowej oraz w dziąsłach, dentysta w szybszy i skuteczniejszy sposób nałoży plombę lub wykona inny zabieg. Praca specjalisty jest ułatwiona, ponieważ środki znieczulające minimalizują wydzielanie śliny i tym samym zapewniają optymalne, suche warunki do pracy dentysty. Dentyści z Wrocławia czy innych dużych miast mogą pochwalić się nowoczesnymi gabinetami stomatologicznymi, w których stosowane są różnego rodzaju znieczulenia. W związku z tym bez problemu wybierzesz placówkę oferującą zabieg w warunkach spełniających Twoje potrzeby

Należy również mieć świadomość tego, że nie zawsze wymagane jest podanie znieczulenia. Przyjmuje się, że środki tego typu są uwzględniane podczas leczenia kanałowego oraz zabiegów chirurgicznych (np. usuwanie zębów). Jeśli jednak pacjent wyrazi potrzebę zastosowania znieczulenia, w większości przypadków stomatolog wyrazi na nie zgodę. Wiąże się to przede wszystkim z zapewnieniem komfortu osobie przebywającej na fotelu dentystycznym.

Stomatologia to niezwykle dynamiczna dziedzina. Specjaliści intensywnie pracują nad tworzeniem nowych rodzajów znieczuleń oraz udoskonalają dostępne już środki, tak aby coraz więcej pacjentów mogło cieszyć się bezbolesnymi zabiegami. Jakie są najpopularniejsze grupy znieczuleń?

Znieczulenie przewodowe

Ten rodzaj środków najczęściej podaje się w przypadku zabiegów przeprowadzanych na zębach dolnych przedtrzonowych oraz trzonowych. Podczas podawania znieczulenia przewodowego pacjent może odczuć niewielki dyskomfort. Ten moment jest jednak wart swojej ceny – środek zapewnia bowiem wysoką odporność nawet na bardzo silny ból a jego czas trwania wynosi kilka godzin. W związku z tym dentysta może przeprowadzić najbardziej skomplikowane zabiegi.

Znieczulenie nasiękowe

Powyższy rodzaj znieczulenia stomatolodzy wykorzystują przeważnie podczas czynności dotyczących dolnych siekaczy oraz zębów górnych. Znieczulenie nasiękowe jest podawane w formie zastrzyku, dlatego moment jego wstrzykiwania można porównać do ukłucia komara. Ten środek znieczulający ma działanie miejscowe – obejmuje np. dwa sąsiadujące ze sobą zęby.

Znieczulenie powierzchniowe

To znieczulenie, które ma formę żelu, aerozolu lub kremu. Znieczulenie powierzchniowe stanowi etap poprzedzający podanie silniejszego środka znieczulającego, tak aby nie narażać pacjenta na dodatkowy dyskomfort.

Zaufaj doświadczonemu dentyście – Wrocław

W dużych miastach w Polsce znajdziesz wiele placówek, które oferują swoim pacjentom nie tylko najnowocześniejsze zabiegi, ale również gwarantują podanie odpowiedniego znieczulenia. Przed zapisaniem się do konkretnego gabinetu warto zapoznać się z przebiegiem wizyty, która najbardziej Cię interesuje. Jeśli jakikolwiek etap wzbudzi Twoje podejrzenia lub sprawi, że w Twojej głowie pojawią się pytania, warto zadzwonić do danej placówki. Osoba odpowiedzialna za kontakt z pacjentami z pewnością rozwieje wszystkie wątpliwości i zadba o Twój komfort.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz