Suplementy diety - co trzeba o nich wiedzieć przed rozpoczęciem ich stosowania

Udostępnij

Suplementy diety to preparaty chętnie kupowane przez coraz więcej osób. Nic w tym dziwnego - nie dość, że są one łatwo dostępne, to nie zawierają szkodliwych dla zdrowia substancji. Co warto o nich wiedzieć przed rozpoczęciem ich stosowania? Podpowiadamy.

Czym są suplementy diety?

Suplementy diety to środek spożywczy, który zawiera składniki stanowiące uzupełnienie codziennych posiłków, a więc zwyczajnego jadłospisu. Nie jest to produkt leczniczy, więc zgodnie z polskim prawem jego skład musi spełniać określone normy, na przykład pod kątem maksymalnego stężenia określonych witamin. Na każdym opakowaniu znajdują się szczegółowe dane od producenta. Wyszczególniona jest tam między innymi informacja o bezpiecznym dawkowaniu oraz przeznaczeniu, na przykład na określone dolegliwości lub niedobory. Kupując suplementy diety warto korzystać z dobrych sklepów w których dużą wagę przywiązuje się do produktów wysokiej jakości, na przykład z Bionic.

Na jakie suplementy diety warto zwrócić uwagę?

Wybierając konkretne produkty warto zwrócić uwagę przede wszystkim na suplementy diety o czytelnym działaniu. Mimo tego, że na rynku znajdziemy dużo substancji o uniwersalnym działaniu to jednak warto sięgać po te specjalnie stworzone na konkretne dolegliwości lub o sprecyzowanym działaniu wspomagającym. Na przykład na poprawę pamięci i koncentrację albo na odchudzanie lub wspomaganie pracy układu odpornościowego. Znane marki przywiązują dużą wagę do nieustannego rozwoju suplementów diety, a także do ich jakości. Tworzą w ten sposób produkty w których znajdują się wszystkie niezbędne witaminy i mikroelementy spełniające określone potrzeby.

Kiedy i jak często sięgać po suplementy diety?

Rozpoczęcie suplementacji powinno być dobrze przemyślanym krokiem. Typowe objawy związane z brakiem składników odżywczych i choroby towarzyszące takim stanom są bardzo różne. Zmęczenie, senność, bóle głowy, osłabienie albo nieprawidłowe funkcjonowanie narządów wewnętrznych może oznaczać konieczność sięgnięcia po produkt, który uzupełni określone niedobory witamin. Zanim jednak zdecydujemy się na ten krok należy skonsultować się z doświadczonym dietetykiem lub lekarzem.

Zażywając suplementy diety należy zawsze kierować się zaleceniami, które znajdują się na opakowaniu. Niektóre produkty lepiej działają jeśli przyjmowane są po posiłku lub na czczo. Należy także stosować się do zalecanej długości suplementacji. Nawet jeśli objawy ustąpiły szybciej warto kontynuować kurację do samego końca, aby osiągnąć korzystny efekt dla naszego organizmu.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz