Balsamy do ciała - dlaczego warto je stosować?

Udostępnij

Różnego rodzaju kosmetyki są w stanie pomóc naszej skórze w młodym i dobrym wyglądzie. Nie inaczej jest w przypadku balsamów do ciała. Co nam dają i dlaczego warto je stosować? Podpowiadamy.

Czy stosowanie balsamu do ciała jest konieczne?

Skóra każdego dnia narażana jest na przeróżne czynniki zewnętrzne. Mroźny wiatr i mróz bądź, wręcz przeciwnie, nadmierne promieniowanie słoneczne i wysoka temperatura sprawiają, że bardzo szybko traci ona swoje pierwotne właściwości. Staje się przesuszona, rogowacieje i pęka, co często niesie za sobą również ból. Chcesz tego uniknąć? Sięgnij po balsam.

Dobrze dobrany kosmetyk pod postacią balsamu do ciała zabezpieczy skórę przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych na skórę, pozwalając tym samym na zachowanie jej doskonałego stanu bez względu na pogodę za oknem. Co więcej, najlepsze z nich to produkty ukierunkowane na różne potrzeby. Dzięki temu są w stanie zadbać o skórę także pod kątem chociażby czynników wynikających z jej starzenia się czy braku ustabilizowanej diety. Podobnie jak krem do twarzy, balsam poprawia wygląd skóry, ale i podnosi komfort codziennego funkcjonowania, ponieważ zapobiega uczuciu ściągnięcia czy pękania.

Rodzaje balsamów do ciała

Kosmetyki w formie balsamów do ciała są dostępne dla różnych typów skóry. Balsam do ciała nawilżający do bardzo suchej skóry to najlepsze wsparcie dla skóry, która wymaga szybkiego i efektywnego wsparcia. Właśnie wyszłaś spod prysznica i czujesz, że jest ona lekko ściągnięta? A może po prostu lubisz o siebie dbać? Tego typu kosmetyk będzie najlepszym wyborem. Lekka formuła szybko się wchłonie, a Ty zauważysz znaczną różnicę! Z kolei balsam regenerujący może okazać się pomocny dla bardzo suchej cery. Jego konsystencja jest przeważnie gęstsza, a czas wchłaniania nieco dłuższy. Wiąże się to jednak ze znacznie głębszym odżywieniem, którego wymaga taka cera.

W miarę mijających lat możemy zauważyć pierwsze oznaki starzenia. W takim przypadku warto sięgnąć po kosmetyk ujędrniający. Balsam tego typu będzie wykazywał działanie antycellulitowe i przywróci skórze odpowiedni wygląd oraz kondycję. Dobrze jednak pamiętać, że przyniesie on efekt dopiero wtedy, gdy połączymy go z odpowiednimi ćwiczeniami oraz dietą.

Alternatywą dla klasycznego balsamu może być jego brązujący odpowiednik. Istnieją bowiem również balsamy, dzięki którym nasza skóra może nabrać pięknego, złocistego kolorytu. Jeśli chcemy uzyskać efekt delikatnej opalenizny na ciele, koniecznie sięgnijmy po jeden z balsamów brązujących.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz