Konsoleta fryzjerska - czym jest i jak wybrać idealną?

Udostępnij

W branży fryzjerskiej konkurencja jest w tej chwili naprawdę duża. Powstaje coraz więcej przeróżnych salonów fryzjerskich, w których klientów przyjmują mniej lub bardziej zdolni fryzjerzy i fryzjerki. Nawet najzdolniejsza, najbardziej utalentowana osoba nie zdziała jednak cudów, jeśli nie będzie posiadała odpowiedniego sprzętu, czyli jeśli dany salon fryzjerski nie będzie właściwie wyposażony. Z drugiej strony chodzi nie tylko o to, żeby wnętrze było praktyczne, lecz również wygodne i atrakcyjne wizualnie.

Takie pomieszczenia zdecydowanie przyciągną więcej zainteresowanych osób - a później, jeśli będą zadowoleni z cięcia, koloru czy po prostu fryzury, na pewno do danego salonu wrócą. Spośród wielu ważnych elementów, jakie muszą się znaleźć w salonie fryzjerskim, jednym z najistotniejszych jest konsoleta fryzjerska. Termin pewnie świetnie znany zawodowym fryzjerom, jednak większość osób, która chodzi do salonów tylko jako klienci i klientki, zapewne nie bardzo wie o co chodzi. W tekście wyjaśniamy wszystkim zainteresowanym czym jest konsoleta fryzjerska oraz jak wybrać najlepsze dla swojego zakładu fryzjerskiego!

Konsoleta fryzjerska - czyli co?

Konsolety fryzjerskie czasem nazywane są również konsolami fryzjerskimi. Są to podstawowe elementy w każdym salonie fryzjerskim. Chociaż sama nazwa nie do końca wskazuje na zastosowanie, konsoleta fryzjerska to po prostu lustro z półką, albo z całą szafeczką, przed którym ustawiony jest fotel fryzjerski. Istnieją przeróżne konsole tego rodzaju, dzięki czemu każdy właściciel zakładu fryzjerskiego jest w stanie wybrać coś, co mu najbardziej odpowiada. Konsoleta może być pojedyncza, albo podwójna - może być nawet dwustronna. Wówczas lustra są ze sobą połączone tyłem, oddzielając fotele tak, że klienci się nie widzą. Są wersje, które tworzą całą ściankę, a są i takie drobne, bardzo nowoczesne. Można również kupić w niektórych miejscach konsole fryzjerskie w całym zestawie, z pasującymi do nich fotelami. Dzięki temu od razu tworzą zgrabną całość. 

konsoleta fryzjerska

Konsoleta fryzjerska Zofia z oferty AYALA. Fot. ayala.com.pl

Konsoleta fryzjerska - jak wybrać?

Wybieramy konsoletę fryzjerską nie tylko kierując się własnym gustem, ale i potrzebami konkretnego salonu fryzjerskiego. Jeśli mamy w nim mało miejsca, nie można się decydować na wersje zbyt duże, bo wówczas po prostu będzie można przygotować mniej stanowisk i tym samym przyjmować mniej osób w tym samym czasie. Konsoleta powinna być jednak stylowa - najlepiej utrzymana w stylu nowoczesnym. Lepiej nie decydować się na żadne wersje o krzykliwych kolorach, ponieważ przy zmianie aranżacji (choćby farby na ścianach) trzeba byłoby także i ten sprzęt wymieniać.

"Konsolety fryzjerskie można podzielić na dwa rodzaje: wyspowe oraz wiszące. Wybór rodzaju uzależniony jest przede wszystkim od możliwości jakie daje nam wnętrze" - wyjaśnia Paweł Hankiewicz, właściciel ayala.com.pl

O wiele rozsądniej będzie wybrać wersję z elementami czarnymi czy białymi, które są na tyle uniwersalne, że wszędzie będą pasować. W tej chwili można znaleźć nawet w internecie wiele firm oferujących podobne produkty fryzjerskie. Warto nieco się rozejrzeć, ponieważ asortyment jest szeroki i można bez trudu porównywać ze sobą ceny, formy i wielkości. Zwracajmy uwagę także na materiał wykonania i solidność - chodzi przecież o to, żeby ten mebel służył fryzjerowi przez długi czas.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz