Mata do akupresury – jakie korzyści daje?

Udostępnij

Maty do akupresury, czyli inaczej akumaty stały się hitem w internecie, choć wyglądają niepozornie. Czym tak właściwie są i jak działają? Wyjaśniamy!

Maty do akupresury – czym są i jakie dają korzyści?

Akumaty (bo tak często nazywane są maty do akupresury) podbijają serca ludzi na całym świecie, dzięki swojemu działaniu. Działanie maty oparte jest na metodzie znanej z medycyny alternatywnej, akupresurze, która polega na uciskaniu odpowiednich miejsc na ciele, w celu pozbycia się różnych dolegliwości.

Słynna mata, z charakterystycznymi kolcami, powstała dla wszystkich, którzy z jakichś przyczyn nie mogą lub nie chcą udać się do specjalisty z zakresu medycyny alternatywnej, lub po prostu chcieliby spróbować czegoś nowego. Dzięki niej, możesz samodzielnie wykonać w domu leczniczy masaż ciała, czyli właśnie wspomnianą akupresurę – przy czym nie musisz mieć specjalistycznej wiedzy medycznej lub fizjoterapeutycznej.

Kładąc się na macie lub poduszce wyposażonej w specjalne kolce z punktami, dostarczysz swojemu ciału ucisk, który zapewnia efekty tego delikatnego chińskiego masażu. Oto dolegliwości, przy których mata do akupresury sprawdzi się najlepiej:

  • bóle kręgosłupa,
  • migreny,
  • bóle stawów,
  • przemęczenie
  • stres,
  • zwyrodnienia,
  • sztywność mięśni i kości.

Korzystanie z maty nie jest skomplikowane i nie ma w jej przypadku mowy o ryzyku kontuzji,  w przypadku nieprawidłowego użytkowania. Jedyne co musisz zrobić, to położyć się na niej na czas maksymalnie 20 minut i zrelaksować się.

·Jaką matę wybrać?

Maty do akupresury mogą się od siebie nieco różnić, dlatego przed zakupem warto zapoznać się z ich specyfikacjami. Duży wybór produktów znajdziesz na stronie: https://www.empik.com/sport/akcesoria-do-cwiczen/maty,41170312,s.  Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?

Podstawowymi parametrami każdej maty są jej wymiary: długość, szerokość i grubość. Rozmiar dostosuj do swoich potrzeb, wzrostu i miejsca, w którym będziesz używać tego wyjątkowego gadżetu. Dobrze jest też wybrać model wyposażony w dużą liczbę masujących wypustek/punktów masujących. Niemniej istotna będzie waga produktu, jeżeli planujesz zabierać go ze sobą w podróż.

Chcąc uzyskać dodatkowe korzyści ze stosowania maty, najlepiej wybrać model z dołączoną poduszką lub wałkiem, które, w zależności od wyboru, przy okazji leżenia np. na plecach, będą masować twój kark. Możesz używać ich także osobno, np. podczas czytania książki. Kładzenie się na takiej poduszce może pomóc w walce z migreną.

Ostatnią kwestią wyboru powinien być materiał samych kolców (rozet). Standardowe maty wykonane są z tworzywa sztucznego (ABS), jednak na rynku dostępne są również tak zwane maty Lyapko, mające rozety wykonane z metalu; najczęściej wykorzystywane przy fizjoterapii lub wybierane przez bardziej zaawansowanych użytkowników produktu.

Jeżeli jesteś osobą, która dopiero  zaczyna swoją przygodę z akupresurą, mata z kolcami ABS będzie dla ciebie odpowiednia, ponieważ materiał ten jest znacznie mniej bolesny od metalu. Mata z kolcami z tworzywa sztucznego jest też prosta w utrzymaniu higieny oraz po złożeniu nie zajmuje zbyt wiele miejsca w szafie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz