Czym jest makijaż permanentny?

Udostępnij

Dla wielu kobiet codzienne wykonywanie makijażu jest zajęciem czasochłonnym, nużącym. Coraz większa część z nich decyduje się na wykonanie makijażu permanentnego, co w znacznym stopniu daje im komfort. Dzięki niemu nie dość, że można zaoszczędzić mnóstwo czasu, to dodatkowo możliwe staje się, aby wyglądać fantastycznie przy każdej możliwej okazji. Na czym to dokładnie polega? Sprawdź czym charakteryzuje się makijaż permanentny oraz czy warto w niego zainwestować!

Makijaż permanentny – czym się charakteryzuje?

Makijaż permanentny jest zabiegiem kosmetycznym, dzięki któremu można trwale podkreślić usta, brwi czy też oczy. Polega on na zaaplikowaniu tuszu pod skórę przy użyciu igły. Ważnym jest, aby dobrać odpowiedni kolor, dzięki któremu będzie on wyglądał jak najbardziej naturalnie. Dzięki niemu możliwa jest drobna korekta twarzy, nie bardzo rzucająca się w oczy. Rozpoczyna się go wykonując szkic oraz wizualizację efektu, który ma na celu zadowolenie klientki. Czasem możliwe jest zrobienie tego pod znieczuleniem. Cały proces może trwać od godziny do trzech, a efekt, w zależności od tego czy wykonywana jest odpowiednia pielęgnacja po makijażu permanentnym oraz czy przestrzega się odpowiednich zasad, takich jak używanie kremu z filtrem w miejscu wykonania zabiegu, utrzymuje się od roku do trzech lat.

Inne aspekty od których zależy trwałość makijażu permanentnego

Poza odpowiednią pielęgnacją istnieją jeszcze inne istotne w tym przypadku czynniki. Pierwszym spośród nich jest wiek, utrzymuje się on dłużej u kobiet starszych. Dobre nawilżenie jest drugim czynnikiem, gdy jest ono dopilnowane makijaż permanentny będzie cieszył przez dłuższy okres czasu. Oprócz tego istotny jest rodzaj cery, w przypadku tłustej sprawdza się on najgorzej. Do tego dochodzi także rodzaj pigmentu, który wybierze kosmetyczka oraz wybrana przez nią metoda.

Jak przebiega proces gojenia?

Proces gojenia jest w tym przypadku bardzo istotny, w końcu ma on znaczący wpływ na efekt makijażu. Miejsce wykonania go powinno się traktować jak ranę, tak jak w przypadku tatuażu. Najważniejszym jest, aby stosować się do wszelkich rad, których udziela osoba wykonująca zabieg. Przez pierwszy tydzień nie należy moczyć miejsca, używać w nim mydła czy też preparatów z alkoholem. Należy unikać wykonywania makijażu z kosmetykami kolorowymi. Najlepiej, aby na miejsce stosowane były maści, w szczególności te, które zawierają witaminę E. Bardzo istotnym  jest, aby nie zrywać powstałych strupków, powinny one odpaść same. Całkowite wygojenie następuję najwcześniej po 28 dniach od wykonania zabiegu.

Czy makijaż permanentny zawsze się przyjmuje?

Odpowiedź na to pytanie nie jest niestety twierdząca. Makijaż permanentny w niektórych przypadkach może być niemalże niewidoczny. Jego intensywność zmniejsza się podczas procesu gojenia się, a pełen efekt końcowy ujrzeć można dopiero po około miesiącu od wykonania zabiegu. Najczęściej po pierwszym razie szybko należy dokonać jego korekty i dopiero wtedy efekt powinien być w pełni zadowalający. Barwnik musi zostać zaaplikowany na odpowiednią głębokość, aby można było uzyskać jak najlepszy efekt, ale to leży w rękach kosmetyczki. Czasem w wyniku niechcianych reakcji alergicznych lub infekcji należy dokonać zabiegu usunięcia makijażu permanentnego.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz