Jak szybciej zasnąć? Niezawodne sposoby

Udostępnij

Szukasz sposobów na szybsze zaśnięcie? Wcale się nie dziwi. Przekładanie się z boku na bok w późnych godzinach i świadomość, że wcześnie rano trzeba wstać do pracy - to na pewno nie napawa optymizmem. Przyczyn bezsenności trzeba szukać u lekarza, ale już teraz możesz też wprowadzić w życie kilka naszych rad. Sprawdź już teraz!

Ekrany przed snem? Nie, nie i jeszcze raz nie

Niebieskie światło z ekranów telefonów, komputerów czy telewizorów wcale nas nie uspokaja i nie do końca relaksuje. Zwłaszcza kiedy mamy niedługo iść spać. O wiele lepiej jest odstawić tego typu nowinki najlepiej na 2 godziny przed snem. W ostateczności wystarczy godzina. W łóżku o wiele lepiej poczytać książkę. Smartfona najlepiej zostawić w innym pokoju. A co jeśli ten służy Ci jako budzik? Kup sobie zegarek z budzikiem, niech stoi na szafce w sypialni.

Regularne pory kładzenia się spać

Jeżeli jednego dnia idziesz spać wcześnie, a drugiego późno, to wcale się nie dziw, że potem masz problem zasnąć. Najlepiej kłaść się i wstawać o regularnych porach. Tak, również w weekendy. To wcale nie jest tak trudne do wprowadzenia, jak może się wydawać!

Nawyki i rytuały

Wprowadź do codziennego życia nawyki i rytuały, które pomogą Ci wieczorem się uspokoić, a nie działać w chaosie, co na pewno pozytywnie nie wpływa na jakość snu i przede wszystkim na zasypianie. Np. wieczorem wypij melisę przy książce, weź prysznic, umyj zęby i szczotkuj ciało. Rano od razu po przebudzeniu i toalecie wypij szklankę ciepłej wody i chwilę się porozciągaj. Codziennie tak samo. Nuda? Niekoniecznie! To po prostu ułatwiające codzienność nawyki.

Dotleń się

Wieczorem przydałby się spacer, a jeśli nie masz możliwości go zrealizować, wywietrz chociaż sypialnię. W dni kiedy stężenie smogu jest bardzo wysokie - używaj oczyszczacza powietrza.

Dbaj o higienę

Czysta sypialnia, świeża, dobrej jakości pościel - wydaje się, że to detale, tymczasem nie od dzisiaj wiemy, że diabeł tkwi w szczegółach.

Nie nakręcaj się

Przed snem nachodzą Cię negatywne myśli? Czymś szczególnie się martwisz i nakręcasz, że będzie jeszcze gorzej? Odetnij to! To nie ma sensu. O wiele lepiej docenić to, co masz. Może załóż zeszyt, w którym codziennie przed zaśnięciem będziesz wypisywać rzeczy, za które jesteś wdzięczny. Np. za miłą rozmowę z mamą, dobry obiad z mężem, wesoły spacer z dziećmi. To piękne rzeczy i to one powinny “zaprzątać” Twoją głowę wieczorami :)

Kołdra obciążeniowa

Kołdra obciążeniowa to nowoczesny wyrób medyczny, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Pozwala pobudzić tzw. czucie głębokie, które pozwala nam zyskać większą świadomość naszego ciała. Jak sama nazwa wskazuje - obciąża (równomiernie) całe ciało sprawiając, że czujemy się spokojniejsi, bardziej zrelaksowani i “przytuleni”. To sprawia, że negatywne myśli odpływają, a my szybciej zasypiamy. Mało tego! Badania nad narzutami sensorycznymi (inna nazwa dla kołder obciążeniowych) pokazują, że osoby je stosujące nie wybudzają się w nocy, a rano czują się wypoczęci i pełni energii. Sprawdź szczegóły u producenta Gravity Blankets.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz