Pieluchomajtki dla dorosłych – postaw na skuteczną ochronę

Udostępnij

​Problem utraty kontroli nad pęcherzem wraz z upływem czasu może przybierać na sile. Oznacza to, że postępująca dolegliwość może doprowadzić do mimowolnego oddawania dużej ilości moczu. Taka sytuacja wiąże się z dużym dyskomfortem odczuwanym przez pacjenta przez cały czas. Do wycieku moczu często dochodzi bowiem nawet podczas zmiany pozycji. Utrata dużej ilości moczu wiąże się z koniecznością zapewnienia wysokiego stopnia ochrony przed przeciekaniem. Niezastąpione w tym zakresie są pieluchomajtki dla dorosłych, czyli wyjątkowo chłonne produkty do higieny intymnej. Co warto wiedzieć na ich temat?

Kiedy pęcherz zaczyna sprawiać kłopoty…

Nietrzymanie moczu zazwyczaj jest dolegliwością postępującą. W pierwszym okresie najczęściej ma charakter tzw. kropelkowego nietrzymania moczu. Na skutek osłabienia siły mięśni dna miednicy, będącego główną przyczyną utraty kontroli nad pęcherzem, mimowolne upuszczanie moczu może początkowo występować sporadycznie i mieć niewielki zakres. Może to być zaledwie kilka kropel, które wyciekają np. podczas wzmożonego wysiłku. Z czasem do niekontrolowanego wycieku moczu może dochodzić częściej, bez względu na wykonywaną czynność lub jej brak. Zazwyczaj też ilość oddawanego w ten sposób moczu staje się coraz większa. Niekiedy dochodzi do opróżnienia niemal całego pęcherza.

W przypadku kropelkowego nietrzymania moczu do zapewnienia ochrony przed przeciekaniem zazwyczaj wystarczą zwykłe wkładki higieniczne. Jednak u osób, u których ilość oddawanego mimowolnie moczu jest znaczna, zakres skutecznej ochrony musi być zdecydowanie większy. To właśnie z myślą o ich szczególnych potrzebach powstały pieluchomajtki dla dorosłych. Jedyny w swoim rodzaju produkt chłonny zaskakujący nie tylko swoją skutecznością, ale i wyglądem.

Pewność i wygoda

Duża ilość wypływającego w najmniej oczekiwanym momencie moczu sprawia, że osoby zmagające się z nietrzymaniem moczu potrzebują wyjątkowo skutecznej ochrony. Jest to szczególnie ważne wtedy, kiedy nie chcą rezygnować z normalnego funkcjonowania, uprawiania sportu czy też po prostu bycia aktywnym. Tak wysoki stopień ochrony przed przeciekaniem gwarantują pieluchomajtki dla dorosłych.

Już sama nazwa tego produktu wskazuje na jego charakter. Pieluchomajtki dla dorosłych podobnie jak pieluchy dla dzieci zakłada się zamiast tradycyjnej bielizny. I podobnie jak w wersji dziecięcej mają elastyczny pas oraz rzepy ułatwiające zakładanie. Dzięki anatomicznej budowie idealnie dopasowują się do kształtu ciała i zapewniają wygodę w każdej pozycji.

Umieszczony w pieluchomajtkach chłonny wkład skutecznie pochłania wilgoć, izolując ją od powierzchni skóry, a także absorbuje nieprzyjemne zapachy. Ich noszenie zapewnia przyjemne uczucie suchości i świeżości. Do produkcji pieluchomajtek wykorzystuje się miękkie w dotyku i przyjazne dla skóry materiały, które umożliwiają swobodny przepływ powietrza. To rozwiązanie pozwala skórze oddychać, a przez to ogranicza ryzyko powstawania na jej powierzchni bolesnych odparzeń.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz