Optyk - kiedy się do niego zgłosić?

Udostępnij

Wielu osobom optyk słusznie kojarzy się z narządami wzroku. Jednak niektórzy mylą go również z okulistą, co może mieć spore, negatywne konsekwencje. Okulista zajmuje się badaniem narządów wzroku i może przepisać odpowiednie lekarstwa, zalecić dobór takich a nie innych szkieł, czy też na przykład skierować konkretnego człowieka na jakiś konieczny zabieg. Tymczasem optyk nie posiada takowych uprawnień, chociaż w wielu nowoczesnych salonach można również spotkać się z fachowcem, który zbada nasze oczy. Kiedy więc dokładnie powinniśmy zgłosić się ściśle do optyka? I gdzie szukać najlepszego, jeśli ktoś mieszka w Krakowie lub okolicach tego miasta? Wyjaśniamy!

Optyk - zadania

Chociaż we współczesnych zakładach optycznych pracują również czasem wykwalifikowani okuliści, a zatem można również przeprowadzić badanie narządów wzroku, sam zakład optyczny jest przystosowany raczej do sprzedaży okularów. Częściej zaś sami optycy odbywają jakieś dodatkowe studia, które umożliwiają im samodzielnie przeprowadzanie badań - otrzymują tytuł optometrysty i potrafią dobierać odpowiednie okulary korekcyjne dla przychodzących do nich klientów. Specjalista optyk zajmuje się jednak przede wszystkim wykonywaniem okularów na podstawie recepty od okulisty. 

optyk Kraków

Optyk - kiedy się zgłosić? 

Jeśli mamy jakieś problemy z oczami, na przykład są one zaropiałe, powinniśmy się raczej zgłosić do okulisty. Zbada on oczy i wystawi stosowną receptę, by wyleczyć problem. Co jakiś czas powinniśmy również przychodzić do okulisty na kontrolę narządów wzroku - tym szybciej, jeśli ostatnio badano je dawno, odczuwamy dyskomfort używając już posiadanych szkieł, albo też uważamy, że choć ich nie mamy, to raczej okażą się konieczne. Na regularne wizyty powinni się również zapisywać ci, którzy nadwyrężają swój wzrok, na przykład pracując wiele godzin przy komputerze. Oczywiście, z samym dobraniem szkieł korekcyjnych można się udać również do optyka optometrysty, jeśli dany zakład szczyci się wykonywaniem stosownych badań. Ogólnie jednak należy się zgłaszać do optyka kiedy chcemy wyrobić okulary, albo też kiedy nastąpiło uszkodzenie już posiadanych szkieł.

Tani optyk Kraków 

Na wielu ulicach w Krakowie można natrafić na szyld "Optyk". Kraków jest miejscem, gdzie istnieje szczególnie dużo zakładów optycznych, które oferują również usługi z zakresu dobierania szkieł do posiadanej wady wzroku. Naprawdę nie ma problemu ze znalezieniem podobnego miejsca. Jeśli ktoś nie ma czasu by czekać na wizytę u okulisty, powinien skorzystać z podobnej możliwości. Cena jest uzależniona od tego, czy aktualnie panuje jakaś promocja i jaki to zakład - można ją jednak często sprawdzić na stronie internetowej. Oczywiście, nie będzie to miało zastosowania gdy chodzi o jakieś choroby oczu - na przykład wspomniane ich ropienie, co świadczy najprawdopodobniej o zapaleniu spojówki itp. U optyka się nie wyleczymy, choć możemy otrzymać stosowne porady. Miejmy nadzieję, że po takim wyjaśnieniu mniej już będzie osób, które mylą ze sobą tych odmiennych w zawodzie specjalistów. Wszyscy zajmują się oczami, jednak wszyscy w nieco inny sposób. Salony optyczne w Krakowie cieszą się ogólnie bardzo dobrymi opiniami, jednak warto przed jego wyborem sprawdzić wszystkie opinie i wybrac ten najlepszy !

Komentarze (0)

Zostaw komentarz