Chirurgia stomatologiczna w Krakowie

Udostępnij

Głównym celem zabiegów chirurgii stomatologicznej jest leczenie operacyjne jamy ustnej oraz tzw. okolic przyległych. Każde z działań tego typu wymaga przygotowania ogólnochirurgicznego. To obok ortodoncji jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin stomatologicznych.  Na zabiegi pod znieczuleniem znajduje się coraz więcej osób, obserwując u siebie konieczność bardziej inwazyjnej interwencji w obrębie jamy ustnej.

Chirurgia stomatologiczna – zakres zabiegów

Warto zauważyć, że chirurgia stomatologiczna to nie tylko działania w obrębie gabinetu stomatologicznego. Często zabiegi chirurgii stomatologicznej odbywają się pod okiem laryngologa, jak również chirurga twarzowo-szczękowego.

Zakres chirurgii stomatologicznej jest dość szeroki i obejmuje:

· Ekstrakcje, czyli usuwanie chirurgiczne zębów, w tym również zębów mądrości;

· Odsłanianie zębów, które zostały zatrzymane w łuku;

· Leczenie wszelkich ropni, a także przetok ustno-twarzowych;

· Plastykę połączeń jamy ustnej z zatoką szczękową;

· Resekcje i hemisekcje

· Usuwanie włókniaków, mukoceli, nadziąślaków oraz brodawczaków;

· Przygotowanie jamy ustnej do leczenia protetycznego;

· Podcinanie wędzidełek – warg i języka;

· Operacje Caldwella-Luca oraz inne zabiegi wykonywane na zatoce szczękowej;

· Zabiegi wykonywane metodą endoskopową;

· Zabiegi z zakresu implantoprotetyki stomatologicznej;

· Zabiegi lecznicze mające na celu zatrzymanie nowotworów łagodnych i złośliwych w obrębie jamy ustnej;

· Terapie ortopedyczne po złamaniach żuchwy i kości szczęki;

· Terapie wyrostków zębodołowych;

· Operacje usuwania torbieli twarzoczaszki;

· Leczenie chorób powodujących ból w obrębie twarzoczaszki;

· Leczenie chorób gruczołów ślinowych, a także stawów skroniowo – żuchwowych;

· Zabiegi w obrębie chirurgii periodontologicznej.

Dla kogo zabiegi chirurgii stomatologicznej?

Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej, wykonywane są u bardzo młodych pacjentów, jak również tych nieco starszych. W przypadku zabiegów wykonywanych u pacjentów poniżej 18 roku życia potrzebna jest zgoda opiekuna prawnego.

Wskazania po zabiegu z zakresu chirurgii stomatologicznej

W zależności od złożoności zabiegu oraz ilości podanego znieczulenia lekarz może zalecić np. wstrzymanie się od spożywania pokarmów w czasie kilku godzin po interwencji chirurgicznej. Zalecenia są również zależne od ogólnego stanu zdrowia pacjenta oraz inwazyjności samego zabiegu. Czasem zdarza się, że np. musi zostać przepisany antybiotyk o szerokim spektrum. Warto ustalić maksymalnie dużo szczegółów z lekarzem wykonującym zabieg, przed jego wykonaniem.

Istnieje wiele gabinetów i przychodni godnych polecenia, świadczących usługi z zakresu chirurgii stomatologicznej. Kraków jest godnie reprezentowany przez Cracow Dental Centre- cdcstomatologia.pl. Z usług lekarzy świadczących tam swoje usługi, korzystają nie tylko mieszkańcy województwa i kraju, ale również pacjenci zza granicy, którzy chętnie wracają, by kontynuować leczenie zębów, wskazując nasze centrum jako jedno z najbardziej zaufanych miejsc, godnych polecenia nie tylko znajomym.

Możesz umówić się na wizytę w naszym centrum za pośrednictwem formularza na naszej stronie internetowej, jak również telefonicznie. Informacje o promocjach oraz aktualności dotyczące organizacji pracy naszego centrum stomatologicznego, znajdziesz również na naszej stronie na Facebooku.  Możesz również umówić wizytę osobiście. Czekamy na Ciebie od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-20:00. W razie pytań zapraszamy również do kontaktu mailowego.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz