Trener personalny - z nami zadbasz o zdrowie i piękną sylwetkę

Udostępnij

Obecnie coraz więcej osób zaczyna dbać o zdrowie. Ludzie zaczynają zwracać dużą uwagę, na co to jedzą, rezygnują z leżenia przed telewizorem, a wybierają aktywność. Ruch staje się stałym elementem dnia. Aby aktywność fizyczna przyniosła oczekiwane zmiany, najlepiej dobrać ćwiczenia indywidualnie, dla własnych potrzeb. Niezawodna jest pomoc trenera personalnego, który pomoże poprawić zdrowie, zadbać o sylwetkę i dobre samopoczucie.

Kim jest trener personalny?

Trener personalny to osoba, która pomaga klientom zadbać o sylwetkę, poprawiać kondycję i stan zdrowia. Trenerów personalnych można spotkać na siłowniach, klubach fitness, często prowadzą również własną działalność. Trenerzy personalni powinni mieć odpowiednie wykształcenie, pozwalające na prace z klientem. Można je zdobyć, kończąc Akademię Wychowania Fizycznego, a także kursy i szkolenia. Ale samo wykształcanie to nie wszystko. Trener indywidualny musi kochać sport, ruch, zdrowy styl życia. Jego zadaniem jest pomoc w poprawie sylwetki, wytrzymałości i wydolności, dopasowanie odpowiednich ćwiczeń do danej osoby, zachęcenie do uprawiania sportu. Specjaliści od treningu personalnego powinni również przekazywać wiedzę na temat zdrowego odżywiania, a także motywować do ćwiczeń. Dobry trener osobisty powiem mieć wszechstronne podeście do klienta, ważne jest pozytywne nastawienie, uśmiech i empatia. Powinni pokazać, że wysiłek fizyczny jest przyjemny i wytłumaczyć, dlaczego warto się ruszać. 

Dlaczego warto ćwiczyć z trenerem personalnym?

Wiele osób zaczyna ćwiczyć, ale szybko rezygnuje, ponieważ nie wie, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia i nie widzi efektów swojej pracy. Dla takich osób dobrym opcją jest trener personalny. Rzeszów to miasto, w którym można spotkać wykwalifikowane osoby, dzięki którym zdrowy styl życia szybko wejdzie w krew. Usługi trenera to dobra opcja zarówno dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ćwiczeniami, jak i dla tych, które ćwiczą, ale chcą poprawić wydolność, zwiększyć masę czy zgubić zbędne kilogramy. Trening personalny jest indywidualnie dopasowany pod konkretną osobą. Dzięki niemu można:

  • wyeliminować złe nawyki, zmniejszające efektywność treningu,
  • nauczyć się prawidłowej techniki wykonywania ćwiczeń,
  • uniknąć kontuzji, spowodowanych przetrenowaniem,
  • nauczyć się systematyczności i stopniowego zwiększania wysiłku.

Oprócz ćwiczeń trenerzy personalni mogą udzielić również rad odnośnie diety i zdrowego stylu życia. Przed ułożeniem planu treningowego trenerzy biorą pod uwagę oczekiwania klienta, jego stan zdrowia, kondycję, wiek, budowę ciała, występujące chorób. To sprawia, że ćwiczenia są bezpieczne i efektywne. Praca z trenerem jest ciekawa, druga osoba motywuje i zmusza do wysiłku. Ćwiczenia odbywają się nie tylko na siłownie, ale również w lesie czy parku, a to powoduje, że nie nie ma w nich miejsca na nudę. 

Trener personalny - Rzeszów zaprasza

Osoby, które mieszkają w Rzeszowie, mogą skorzystać z usług profesjonalnych treningów personalnych. Chętne osoby mogą ćwiczyć z dyplomowanym trenerem personalnym, który zapewnia indywidualne podejście, dopasowane do stanu zdrowia i kondycji treningi personalne, a także uśmiech i zaangażowanie. Chcesz osiągnąć wymarzoną sylwetkę? Marzy Ci się indywidualna dieta i treningi przygotowane w oparciu o Twoje potrzeby? Zapraszamy do kontaktu. Z nami szybko osiągniesz swój cel i zmienisz życie na lepsze.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz