Mleko z nasion konopi

Udostępnij

Dla wielu z nas zdrowy styl życia jest niezmiernie ważny. Stosujemy się do zasad zdrowego odżywiania się, spędzamy aktywnie czas oraz także staramy się w efektowny sposób rozładować napięcie codziennie. Wspomnieliśmy już niejednokrotnie, że to co jemy ma wpływ istotny na nasze życie oraz także na nasze samopoczucie. Dodatkowo zapobiega wielu chorobom. Proponowane są różnego rodzaju klasyczne zamienniki spożywczych produktów.

W dalszym ciągu jesteśmy narażeni na działanie uczulających substancji, których grono tak naprawdę cały czas się powiększa. Jesteśmy na nie coraz bardziej podatni. Najbardziej popularne są uczulenia na białko krowiego mleka oraz białka pochodzącego z kurzych jaj. Zamiast mleka krowy powinniśmy wybierać mieszanki sztuczne czy też mleka od innych zwierzątek bądź na przykład mleko sojowe.

Krowie mleko jest źródłem podstawowym wapnia. Zagościło właśnie dlatego na zawsze w menu dzieci, które się rozwijają, jak i także osób, które dbają o zdrowie. Za sprawą biała mleko może się okazać alergizujące bardzo silnie. Skłoniło nas to do poszukiwania mleka, które reakcji podobnych nie wywoła. Na drodze badań wykryto, że właściwości owe ma kozie mleko, które jest bardzo popularnym zamiennikiem krowiego mleka. Poza nim zachęcamy także do spożywania sojowego mleka, które przypada do gustom szczególnie wegetarianom. Jednak okazuje się że może ono także uczulać. Zaczęto w związku z tym pracować nad samą recepturą innego roślinnego mleka. Możemy na sklepowych półkach znaleźć troszkę niecodzienny rodzaj napoju białego. Jest to mleko z nasion konopi.

Czym charakteryzuje się mleko z nasion konopi?

Jest na pewno bardzo odżywcze oraz także wolne od uczulających substancji mleko. Ma kolor kremowy oraz także orzechowy przyjemny zapach oraz smak. W nim wyczuwalne są drobinki osadu, które opadają na samo dno kubka w miarę odstania. W swoim składzie nie ma protein, które znajdziemy w mleku kozim, krowim oraz sojowym. Jeszcze warto wiedzieć, że w tym mleku poza pestkami konopi znajdują się także inne substancje. Mowa tutaj o wapniu pochodzącym z morskich wodorostów, ekstrakcie owocowym z jabłek, wodzie oraz soli morskiej, sterze sacharozy oraz witaminie D. Skład odmienny może być zależnie od samego producenta mleka, a więc przed zakupem należy prześledzić dokładnie wszelkie informacje na etykiecie.

Napój ten z dużym powodzeniem wykorzystywany może być jako zamiennik kakao, herbaty, mleka do kawy, shake-ów, płatków śniadaniowych, zup, sosów czy też może stanowić orzeźwiający samodzielny napój. Naprawdę genialnie smakuje z dodatkiem owoców, najlepiej bananów, fig, miodu, wanilii, truskawek czy też cynamonu.

Z uwagi na to, że mleko wolne jest od cholesterolu oraz nie zawiera prawie nasyconych tłuszczów, uwzględnione może być w jadłospisie osób, które się wzmagają z nadciśnieniem, miażdżycą oraz także innymi chorobami serca. Dosyć niska kaloryczność przemawia za tym, aby mleko z nasion konopi się znalazło w odchudzającej diecie oraz także o osób, które wiodą zdrowy czy też aktywny tryb życia.

Po więcej informacjo odnośnie nasion konopi oraz produktów z konopi wejdźcie na http://lenikonopie.pl/

Komentarze (0)

Zostaw komentarz