Nutridrink panaceum na niedożywienie

Udostępnij

Nutridrink jest stosowanym doustnie preparatem odżywczym zalecanym w przypadku niedożywienia oraz prewencyjnie przy istniejącym ryzyku niedożywienia zaistniałym z powodu choroby. Powinny używać go osoby, które z różnego rodzaju przyczyn, nie mogą przy pomocy tradycyjnej diety dostarczyć sobie właściwej ilości składników pozwalających na pokrycie zapotrzebowania organizmu.

Co zawiera Nutridrink?

Nutridrink zawiera w swoim składzie głównie tłuszcze LCT. Jest on produktem bezglutenowym i bezresztkowym, w którym podstawowym źródłem białek jest kazeina i serwatka a węglowodanów maltoza i polisacharydy.

Dostarczenie do organizmu odpowiedniej ilości białka jest szczególnie ważne w przypadku chorób nowotworowych w trakcie leczenia onkologicznego oraz podczas rekonwalescencji.

Wskazania i przeciwwskazania do stosowania preparatu Nutridrink

Produkt ten powinien być stosowany w przypadku postępowania dietetycznego następującego w sytuacji związanego z chorobą niedożywienia występującego najczęściej przed i po zabiegach operacyjnych oraz w okresie rekonwalescencji, a także przy zwiększonym zapotrzebowaniu białkowo-energetycznym, zaburzeniach połykania i żucia oraz braku apetytu o różnej etiologii. Jest on również wskazany przy występowaniu chorób takich jak: porażenie mózgowe, choroby Huntingtona, Parkinsona, Alzheimera, różnego rodzaju zespoły otępienne oraz mukowiscydoza.

Nutridrink znajduje również zastosowanie podczas przygotowania pacjentów do zabiegów diagnostycznych na przewodzie pokarmowym np. do kolonoskopii. Powinien być on stosowany pod nadzorem lekarza.

Nie należy stosować preparatu u dzieci w wieku poniżej 3 lat oraz należy zachować szczególną ostrożność przy podawaniu go dzieciom w wieku od 3 do 6 lat. Nie może być używany przez osoby posiadające alergię na białka mleka krowiego, galaktozemię i fruktozemię. Produkt nie może być stosowany do odżywiania pozajelitowego.

W jaki sposób należy używać Nutridrink?

Preparat ten jest przeznaczony do picia i powinien być podawany po schłodzeniu. Przed użyciem należy go dobrze wstrząsnąć i pić powoli. Nutridrink powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu a po otwarciu opakowania trzymany w lodówce, w zamkniętej butelce, przez czas nie dłuższy niż 24 godziny.

Przy uzupełnianiu diety powinniśmy stosować od 1 do 3 butelek na dobę, natomiast w przypadku stosowania preparatu jako jedyne źródło pożywienia należy wypijać go od 5 do 7 butelek na dobę.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz