Jak pozbyć się cieni pod oczami?

Udostępnij

​Cienie pod oczami to problem, który dotyka wiele osób. Są one nieestetycznie i sprawiają, że nasza twarz wygląda na chorą i zmęczoną. Najczęściej, aby pozbyć się problemu ich występowania, stosujemy krem pod oczy na cienie. Jednak nie tylko dobrze dobrany kosmetyk jest gwarancją sukcesu. Jego działanie powinniśmy wspomóc dodatkowymi zabiegami.

Jak powstają cienie pod oczami?

Najczęściej cienie pod oczami wynikają ze zmęczenia i braku snu. Przyczyną ich powstawania mogą być także geny, stres, zła dieta czy choroby przewlekłe naszego organizmu. Ich powstawaniu sprzyjają także używki, brak odpowiedniej pielęgnacji skóry czy zbyt długie przesiadywanie przed komputerem. Czasami wystarczy więc odpowiedni tryb życia i zadbanie o zdrowie, aby cienie zniknęły.

Cienie mogą mieć różne zabarwienie. Mogą przybierać kolory fioletowo-niebieskie, brązowe, żółte lub ciemne. Te ostatnie często przybierają postać głębszych wgłębień pod oczami o szarawym zabarwieniu. Każdy kolor sygnalizuje inną przyczynę ich powstawania. Większość z nich powinien jednak usunąć krem pod oczy na cienie.

Krem pod oczy na cienie

Ponieważ skóra wokół oczu jest delikatna i cienka, to właśnie tam najmocniej prześwitują nasze naczynka krwionośne. Bardzo często to one powoduje powstanie niechcianych cieni. Niestety z wiekiem proces ten może nasilać się. W takiej sytuacji przyda się krem pod oczy na cienie, który je zredukuje. Pomoże bowiem obkurczyć naczynia krwionośne, przenikające skórę pod oczami.

Dobrze, aby tego rodzaju kosmetyk cechował się odpowiednimi właściwościami nawilżającymi, dotleniającymi i odżywczymi. Sięgajmy też po taki produkt, który poprawi elastyczność skóry. Nie zapomnijmy, aby kosmetyk chronił naszą skórę przed promieniami UV. To właśnie one są główną przyczyną tworzenia się przebarwień, potęgujących tworzenie się cieni.

Korektor na cienie

Doraźną pomoc przyniesie także odpowiednio dobrany korektor. Oczywiście nie usunie on przyczyny problemu, jak krem pod oczy na cienie, a jedynie go zamaskuje. Dobrze jest wybierać korektory o półpłynnej konsystencji, które jest łatwiej nakładać czy dopasować ich ilość do własnych potrzeb. Dzięki nim skutecznie poprawimy wygląd naszej twarzy.

Oczywiście korektory muszą być dobrane do kolorytu naszej cery. Na szare cienie, lepiej używać lekko różowych korektorów. Na cienie o ciemnym czy brunatnym zabarwieniu – te w odcieniach beżu i bardziej złociste. Zadbajmy też o to, aby korektor miał właściwości nawilżające i zawierał witaminę E. Taki produkt nie tylko zakryje cienie, ale także zadziała odżywczo na skórę pod oczami.

Okłady z roślin

Okłady z zielonej herbaty, rumianku, ogórka – to najpopularniejsze domowe sposoby, które pomogą zredukować cienie pod oczami. Zielona herbata jest przydatna, gdy chcemy usunąć nie tylko cienie, ale i towarzyszącą im opuchliznę. Wystarczy przykładać pod oczy ciepłe woreczki po zaparzonej herbacie. Tego rodzaju okład zadziała dodatkowo jak tonik do skóry.

Rumianek działa przeciwzapalnie i kojąco. Dodatkowo wzmacnia naczynia krwionośne i zmiękcza skórę. Dzięki niemu pod naszymi oczami zniknie obrzęk a wraz z nim i cienie. Ogórek natomiast ma właściwości ściągające, rozjaśniające i nawilżające. Poprawia napięcie skóry pod oczami, dzięki czemu cienie staną się mniej widoczne.

Zimny kompres pod oczy

Dobrym sposobem na cienie pod oczami (i towarzyszącą im często opuchliznę) są zimne kompresy. Kompres możemy wykonać przy użyciu zimnych kostek lodu w woreczku, który obkurczy naczynia krwionośne, zmniejszy obrzęk a tym samym cienie. Ewentualnie możemy przykładać schłodzone w lodówce łyżeczki, które zadziałają w podobny sposób.

Zdrowy tryb życia

W redukcji cieni pod oczami bardzo ważne jest zadbanie o zdrowy styl życia. Właściwa dieta, odpowiedni poziom witamin, rezygnacja z alkoholu i papierosów oraz zdrowy sen, to najważniejsze zasady, dzięki którym cienie pod oczami znikną. Oprócz tego warto też odwiedzić lekarza i wykonać podstawowe badania, które wskażą inne możliwe przyczyny powstawania niechcianego problemu.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz