Optyk w Krakowie: gdzie znajdę wyjątkowe okulary w Krakowie?

Udostępnij

Coraz więcej osób ma problemy ze wzrokiem. Przyczyną tego może być coraz częściej spotykana praca zdalna, a także szczególnie widziane wśród młodych ludzi- przywiązanie do urządzeń mobilnych. Nasz wzrok przez to częściej ulega pogorszeniu się. Dzięki temu w większych i mniejszych miastach możemy napotkać się na salony optyczne. Oferują one bardzo szeroki wybór okularów, jak i soczewek. Jeśli więc masz problemy ze wzrokiem nie czekaj z wizytą w takim salonie. Im szybciej zaczniesz leczenie, tym dla Twojego zdrowia będzie to lepsze.

Okulary w Krakowie: najlepszy optyk w mieście

Ważne jest, aby wybrać sprawdzony salon. W dużych miastach, takich jak Kraków spotkamy bardzo dużo salonów. Jaki więc wybrać, aby być zadowolonym? My szczególnie polecamy Optyk Solskiego, znajdujący się na krakowskim Żabińcu, przy Ośrodku Chirurgii Oka prof. Zagórskiego. Jedną z cechą, która wyróżnia ten salon jest możliwość zbadania swojego wzroku. Ułatwia to zdecydowanie dalszą pomoc przy wyborze okularów i soczewek ze strony pracowników. Badanie wzroku wykonuje optometrysta, za pomocą specjalistycznego sprzętu. Badanie pokaże jaki rodzaj korekcji będzie dla nas najodpowiedniejszy. Diagnostyka wady wzroku jest niezwykle ważna. Należy wybrać odpowiednie okulary, bądź soczewki, aby wada wzroku w przyszłości nie uległa pogorszeniu się.

Okulary czy soczewki?

Wiele ludzi nie potrafi zdecydować się co będzie dla nich lepsze. Jest wiele zwolenników soczewek jak i tradycyjnych okularów. Można wybrać rodzaj, wielkość oraz kształt szkła, który będzie nam się najbardziej podobał. Klienci na pewno znajdą te, w których czują się najlepiej.

Często dzieci mają opór przed noszeniem okularów, jednak w salonie optycznym ,,Optyk Solskiego" znajdziemy bardzo ciekawe wzory oprawek, które przypadną do gustu najmłodszym.

Soczewki progresywne szczególnie polecane są osobom, które prowadzą aktywny tr6yb życia. Jednak może się na nie zdecydować każdy, kto uważa, że są lepszą alternatywą dla okularów korekcyjnych. Soczewki dają niezwykłą swobodę w noszeniu. Na pewno zapomnimy o tym, że mamy je na sobie.

Optyk Solskiego oferuje nam również okulary przeciwsłoneczne. Chronią nasz wzrok przed szkodliwym promieniowaniem UV, a także posłużą nam na zdecydowanie więcej sezonów, niż większość okularów z sieciówek. Kolejnym produktem, w który możemy się zaopatrzyć są okulary do komputera. Niestety, ale częste korzystanie z urządzeń technologicznych stale pogarsza nasz wzrok. Dlatego producenci wychodzą nam na przeciw z gotowym rozwiązaniem ochrony naszego wzroku. Okulary z powłoką antyrefleksyjną LED- Protect, chronią oczy przed emitowanym niebieskim światłem z monitora. Pozwolą one uniknąć problemów ze wzrokiem, które mogą pojawić się w przyszłości. Dzięki okularom zerówkom, nie będziemy odczuwać zmęczenia, oraz bólu wynikającym z wpatrywaniem się w monitor.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia salonu na stronie internetowej https://optyksolskiego.pl/, dzięki której możemy umówić się na wizytę.

Optyk, okulista, optometrysta: czym się różni?

Nie zawsze jesteśmy w stanie rozróżnić czym różnią się powyżej przedstawione zawody. Często nie wiemy do jakiego specjalisty powinniśmy się udać.

Optyk zajmuje się wykonywaniem okularów na podstawie recepty wystawionej przez okulistę, bądź poprzez badania wykonane przez optometrystę. Znajdziemy u niego odpowiednie okulary, a także zajmie się naprawą, bądź ich konserwacją. Optyk ma za zadanie  również doradzić w wyborze, oraz dopasować odpowiedni, kształt i rozmiar.

Optometrysta specjalizuje się w zakresie doboru korekcji okularowej, a także dopasowaniem soczewek korekcyjnych. Dostosowuje okulary, oraz soczewki do wady pacjenta, poprzez wykonanie badania refrakcji. Takiego specjalistę możemy spotkać w salonie optycznym. Wizyta u optometrysty polecana jest szczególnie, gdy pacjenci chcą skontrolować swoją wadę wzroku.

Natomiast okulista jest lekarzem, do którego należy się wybrać, gdy zauważymy dolegliwości związane z naszymi oczami. Tego specjalistę znajdziemy w przychodniach, szpitalach oraz innych placówkach medycznych. Dzięki wykonywanym badaniom, okulista diagnozuje choroby oraz wady wzroku. Dostaniemy od niego receptę na okulary bądź szkła kontaktowe.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz