Body wrapping czy EMS na jędrną sylwetkę?

Udostępnij

Zabiegi modelujące sylwetkę to jedne z najczęściej wybieranych usług w gabinetach kosmetologicznych. Są dedykowane szczególnie dla osób borykających się z nadmiarem tkanki tłuszczowej i cellulitu jako zabieg wspomagający proces odchudzania jak również dla osób borykających się z wiotkością skóry i utratą jędrności. Jednym z najbardziej popularnych zabiegów modelujących sylwetkę jest body wrapping a od niedawna również zabieg ems.

Body wrapping – modelowanie sylwetki folią

Body wrapping to jeden z najpopularniejszych zabiegów modelujących sylwetkę wykonywanych zarówno w gabinetach kosmetycznych jak również w domu. Zabieg wykonuje się na całe ciało lub partie, które są najbardziej problematyczne. Zabieg polega na wmasowaniu w skórę ampułki: antycellulitowej, nawilżającej, ujędrniającej a następnie owinięcie jej folią i pozostawienie na około 20-40 minut. W wyniku wytworzenia okluzji, składniki aktywne z ampułki wnikają w głębsze warstwy skóry redukując cellulit, zmniejszając obwody ciała, redukując obrzęk i zastoje limfatyczne oraz przynosząc skórze gładkość i jędrność. Regularne wykonywanie zabiegów body wrappingu - co najmniej raz w tygodniu, pozwala na pozbycie się kilku cm w obwodach, wygładzeniu struktury skóry i cellulitu oraz redukcji obrzęków ciała.

EMS – modelowanie sylwetki poprzez stymulację mięśni

EMS – elektrostymulacja mięśni to zabieg, który zdobywa coraz większą popularność. EMS polega na stymulowaniu mięśni za pomocą prądu impulsowego o niskiej częstotliwości. Zabieg wykonuje się na określone partie ciała do których przymocowuje się specjalne elektrody emitujące prądy i prowadzące do skurczu i rozkurczu mięśni podobnie jak podczas treningu siłowego. 30 minutowy zabieg porównywalny jest do 2 godzinnego treningu na siłowni. W efekcie regularnych zabiegów dochodzi do wzmocnienia mięśni i rozbudowy tkanki mięśniowej a zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej czego efektem jest wysmuklenie sylwetki i redukcja cm w obwodach.

​Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz