Chirurgia plastyczna – droga do doskonałości

Udostępnij

Chirurgia plastyczna to dziedzina medycyny, dzięki której możemy raz na zawsze pozbyć się kompleksów związanych z mankamentami naszego ciała. Wraz z generalnym postępem nauk medycznych zabiegi korekcyjne stają się coraz bardziej popularne zarówno wśród kobiet, jak I mężczyzn. Jednocześnie zmieniające się kanony urody powodują, że co jakiś czas pojawia się moda na jakiś zabieg. To, co kiedyś było wyznacznikiem męskości czy kobiecości w obecnych czasach bywa uznawane za mniej estetyczne. I odwrotnie – niegdysiejsze sylwetki obecnie często wywołują zdziwienie.

Moda na metamorfozy

Moda na poszczególne zabiegi różni się również w zależności od regionu geograficznego. W niektórych krajach, np. Ameryki Południowej, zapomniano już nawet o czymś takim jak naturalne piękno. Są rejony, gdzie niemal każda dziewczynka dostaje na 18 urodziny wymarzony zabieg. Metamorfozy są uznawane za wejście w dorosłość – implanty piersi, poprawiony nos, powiększone usta czy pośladki stały się wyznacznikami kobiecej urody. Pozostaje kwestią sporną, jak oceniać tego typu szeroką ingerencję chirurgiczną. W niektórych krajach oczywiste jest również poddawanie się zabiegom przez mężczyzn. Modne są zabiegi liposukcji, przeszczepy włosów, poprawa wyglądu nosa czy uszu.

Jedno jest pewne – chirurgia plastyczna przestała być czymś ekskluzywnym i elitarnym. Zabiegom może poddać się niemal każdy: ograniczeniem są tylko przeciwwskazania zdrowotne oraz kwestie finansowe.

Chirurgia plastyczna najpopularniejsze zabiegi

Aktualnie zabiegami, które można określić mianem modnych, są przede wszystkim korekcje nosa, piersi, powiek oraz nowości: tzw. Lip lift oraz usunięcie poduszek Bichata. Popularna staje się także laserowa korekcja powiek – zabieg, który jeszcze kilka lat temu wykonywano tylko w Brazylii. Wykorzystywany w tym celu sprzęt – laser CO2 – dotarł do Polski, by obecnie stanowić alternatywę dla ingerencji stricte chirurgicznej. Jednym z prekursorów tego zabiegu jest w naszym kraju dr Andrzej Kustra. Pan doktor odbywał szkolenia właśnie w Brazylii, a obecnie sam prowadzi kursy dla lekarzy. Jego profesjonalizm i doświadczenie doceniły już dziesiątki pacjentek, które trafiają na co dzień do Medical Clinic Podhale.

To właśnie w tej wielospecjalistycznej placówce medycznej konsultuje i przeprowadza zabiegi Pan doktor. Chirurgia plastyczna to istotny punkt w szerokiej ofercie kliniki. Współpracują z nią również tacy specjaliści jak dr Wojciech Jasek, Agnieszka Niewczas czy Karolina Małek-Stelmachowska. Zabiegi wykonywane są w tzw. trybie jednego dnia. Oznacza to, że już w kolejnym dniu pacjenci wypisywani są do domów. Tam muszą już tylko przestrzegać zaleceń lekarskich, aby po określonym czasie móc cieszyć się upragnionym efektem. Po wskazanym czasie pozostaje stawienie się na kontroli i zdjęciu szwów.

Co zrobić, jeśli nie stać mnie na zabieg?

Nie każdy z nas dysponuje kwotą niezbędną do opłacenia zabiegu. Na dzień dzisiejszy chirurgia plastyczna w opinii społecznej jest oceniana jako dość droga. Na szczęście aktualnie wiele placówek wychodzi naprzeciw osobom, których marzeniem jest przejście estetycznej metamorfozy. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest rozłożenie płatności na raty – w ramach różnego rodzaju systemów ratalnych. Wybierając klinikę, z której usług chcemy skorzystać, warto sprawdzić, czy oferuje ona taką opcję. Marzy Ci się powiększanie piersi, liposukcja, a może operacja w obrębie twarzy (korekcja uszu, nosa, lifting, korekcja powiek)? Sprawdź możliwość płacenia na raty na stronie internetowej danej placówki lub skontaktuj się telefonicznie z konsultantem ds. zabiegów. Jeśli chcesz skorzystać z profesjonalnych usług Medical Clinic Podhale – zadzwoń i umów się na konsultacje: 519 754 318.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz