Jak poprawić widzenie w 20 minut? Laserowa korekcja wzroku - najważniejsze informacje

Udostępnij

Zapewne większość z nas słyszała o tym zabiegu. W ostatnich latach laserowa korekcja wzroku była promowana przez wiele klinik i celebrytów, którzy zdecydowali się na jej przeprowadzenie, co przełożyło się oczywiście na większą świadomość społeczeństwa o jego istnieniu. Coraz więcej osób decyduje się na niego decyduje. Czy słusznie? Tak! Jest to zabieg nie tylko całkowicie bezbolesny, ale sam jego przebieg trwa zwykle maksymalnie kilkanaście minut. Co jednak najważniejsze - laserowa korekcja wzroku jest jednorazową inwestycją, ponieważ przynosi trwałe efekty i zabiegu nie trzeba powtarzać. Co jeszcze warto wiedzieć?

Jak przebiega laserowa korekcja wzroku?

Należy ona do jednych z najbezpieczniejszych zabiegów pozwalających trwale skorygować wzrok. Osoby wyrażające chęć do przeprowadzenia na nich laserowej korekcji wzroku w pierwszej kolejności są poddawane szczegółowym badaniom kwalifikacyjnym, o czym więcej w następnym akapicie. Bez względu na metodę, która zostanie ostatecznie dobrana do pacjenta, laserowa korekta wzroku przeprowadzana jest w miejscowym znieczuleniu, dzięki czemu zabieg nie daje żadnych dolegliwości bólowych. Sama procedura operacyjna przeprowadzana jest za pomocą lasera, który przez kilkanaście sekund modeluje zewnętrzną powierzchnię rogówki oka.

Jakie badania należy przejść chcąc zakwalifikować się do zabiegu?

Laserowa korekta wzroku wymaga szczegółowych wcześniejszych badań kwalifikacyjnych. Dla niektórych mogą się one wydawać dosyć uciążliwe z uwagi na fakt, iż potrafią trwać nawet do 3 godzin. Warto jednak cierpliwie się im poddać, ponieważ ich celem jest uzyskanie precyzyjnych informacji o obecnej wadzie, które pozwolą dobrać odpowiednią dla pacjenta metodę zabiegu i tym samym uzyskać najlepsze efekty po jego przeprowadzeniu. Umożliwiają także wykluczenie innych chorób, które mogłyby rzutować na powodzenie operacji. Jakie więc badania czekają pacjentów przed kwalifikacją do laserowej korekcji wzroku? Są to m.in.: pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego oraz szerokości źrenic, biometria optyczna, topografia rogówki oka, a także komputerowe i subiektywne badanie refrakcji.

Powrót do sprawności po laserowej korekcji wzroku. Kluczowe zalecenia lekarzy

Zwykle po 24 (max. 48) godzinach od przeprowadzenia zabiegu większość pacjentów wraca do pełnej sprawności. Wszystko zależy oczywiście od rodzaju korygowanej wady i metody, jakiej użyto. Niemniej jednak, istnieje szereg zaleceń, których należy przestrzegać po zabiegu, jakim jest laserowa korekcja wzroku. Jednym z nich jest stawienie się na kontrolę dzień po. Poza tym, należy również sumiennie stosować przepisane leki i krople do oczu według zaleceń okulisty. Pacjent powinien także chronić oczy przed słońcem oraz kurzem i dymem. Zaleca się także unikanie kontaktu ze zwierzętami oraz osobami z infekcją. Laserowa korekta wzroku wymaga również rezygnacji z makijażu oczu i twarzy na ok. tydzień po zabiegu oraz jakiegokolwiek wysiłku fizycznego w przeciągu pierwszych 30 dni. Co ważne (a wielu pacjentów o tym zapomina), przez pierwsze 90 dni od zabiegu kąpiel w basenie czy na innych kąpieliskach dopuszczalna jest jedynie w okularach ochronnych, które zapobiegają dostaniu się wody do oczu.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz