Krótka historia nasion marihuany, czyli od czego się zaczeło?

Udostępnij

Marihuana towarzyszy ludziom od wieków zarówno jako używka jak i też jako roślina wykorzystywana w różnych celach. Historia używania konopi sięga tysięcy alt wstecz i można nawet powiedzieć, że dla ludzi jej zalety były znane praktycznie od zawsze. Nasiona marihuany cenne były już tysiące lat temu. Konopie to jedna z pierwszych roślin, które były masowo uprawiane przez ludzkość. Stosunkowo łatwa uprawa a także długa lista zastosowań sprawiły, że w szybkim czasie konopie stały się popularne na całym świecie.

Nasiona marihuany w czasach starożytnych

Jeśli przyjrzeć się początkom historii konopi przeniesiemy się do starożytnych Chin. Tutaj właśnie około 6 tysięcy lat przed naszą erą stosowano te nasiona jako przyprawę, a z konopi produkowano liny. Wkrótce lista zastosowań wydłużała się także o przemysł włókienniczy. Liczne dowody historyczne i badania archeologiczne pokazują, że Chińczycy wykorzystywali konopie do produkowania ubrań, papieru, oleju oraz do jedzenia. Około 3 tysiące lat przed naszą erą odkryte zostały również medyczne właściwości nasion. Od tego momentu były wykorzystywane w celach leczniczych jako sposób na łagodzenie bólu. Dowody zgromadzone zostały przez archeologów oraz historyków i pokazują, że także inne cywilizacje sięgały po konopie i jej dobrodziejstwa. Była to roślina powszechnie znana w Egipcie. Mezopotamii, Indiach i w całym arabskim świecie. Około 2 tysiące lat przed naszą erą roślina powędrowała z Chin do Korei a potem do Indii, gdzie świetnie się rozwinęła i stała bardzo popularna. Hindusi wykorzystywali marihuanę na wiele różnych sposobów i około 1000 lat przed naszą erą w całej Azji były doskonale znane. Stosowane jako używka, lekarstwo, materiał wykorzystywany w przemyśle. Znaczną popularność zyskały w kręgach muzułmańskich, gdzie stanowiło używkę w formie alternatywy dla zakazanego tam alkoholu. Na temat historii marihuany i nie tylko przeczytasz więcej na stronie https://farmanasion.pl/

Nasiona marihuany

Nasiona marihuany w Europie

Szacuje się, że około 500 lat przed Jezusem konopie pojawiły się w Europie dzięki Scytom. NA terenie obecnych Niemiec znaleziono urnę, w której umieszczono nasiona marihuany. Przed rozpoczęciem naszej ery były one stosowane już powszechnie w celach medycznych między innymi na terenie Rzymu. XX wieku to takie czasy, gdy mieliśmy złoty wiek marihuany w medycynie europejskiej. Wszystko dzięki chirurgowi z Wielkiej Brytanii. William B. O’Shaughenessy przez 9 lat pracował w Indiach jako lekarz i opisał wiele ciekawych receptur w swoich książkach na temat indyjskich roślin leczniczych. Wtedy w Europie masowo zaczęto wykorzystywać konopie w leczeniu różnego rodzaju dolegliwości jak skurcze, bóle menstruacyjne, reumatyzm czy bezsenność. Niekiedy także do łagodzenia bólów porodowych.

Nasiona marihuany współcześnie

Początek końca złotej ery dla konopi związany był z jej uprawą w Ameryce. Trafiła ona tam razem z afrykańskimi imigrantami w XIX wieku. W XX wieku rozpoczyna się kryminalizacja i delegalizacja upraw pod pretekstem walki z narkotykami. Wiele państw idąc za przykładem USA również zakazuje jej stosowania mimo tego, że ludziom towarzyszyła od tysięcy lat. Ostatnie lata to jednak zmiana, pojawiają się nowoczesne badania medyczne i popularność internetu, który daje dostęp do niezależnych źródeł informacji i sprawia, że wiele osób zmienia poglądy w kwestii marihuany. Pojawia się większa świadomość na temat jej stosowania, właściwości. Pojawiają się aktywiści, którzy walczą o to, by zmienić prawo. Ostatecznie do tego dochodzi i okazuje się, że w wielu krajach ponownie stosowanie marihuany staje się legalne. Przede wszystkim możliwe jest jej wykorzystywanie w celach medycznych. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz