Czym jest mezoterapia igłowa i jak może poprawić Twoje zdrowie?

Udostępnij

​Mezoterapia igłowa to mało inwazyjna procedura polegająca na wstrzyknięciu w skórę roztworu poprawiającego wygląd zmarszczek i innych niedoskonałości skóry.

Zabieg mezoterapii igłowej wykonywany jest małą, cienką igłą, która wstrzykuje roztwór na głębokość 1-2 milimetrów pod powierzchnię skóry. Roztwór do mezoterapii zawiera witaminy, minerały, aminokwasy i czynniki wzrostu, które są wchłaniane przez organizm w tym procesie. Ta procedura może być stosowana jako alternatywa dla operacji u niektórych pacjentów, którzy mają łagodne lub umiarkowane zmarszczki lub inne niedoskonałości skóry. Może być również stosowany w połączeniu z innymi zabiegami kosmetycznymi, takimi jak resurfacing laserowy lub peelingi chemiczne.

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to forma terapii polegająca na wbijaniu w skórę małych igieł w celu pobudzenia przepływu krwi i uwolnienia endorfin. Może być stosowany w leczeniu bólu, stanów zapalnych i cellulitu. Jest to nowa forma leczenia, która staje się popularna w środowisku medycznym. Igły są wprowadzane w skórę w różnych miejscach ciała, a następnie wstrzykiwane są środki znieczulające lub inne substancje, takie jak witamina B12.

Jakie są zalety mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa to małoinwazyjny zabieg polegający na wstrzykiwaniu substancji leczniczych w tkankę podskórną lub domięśniową.

Zaletami mezoterapii igłowej są:

  • Jest to zabieg, który nie wymaga znieczulenia i można go wykonać w domu, w gabinecie, a nawet w podróży,
  • Ma minimalne lub żadne skutki uboczne,
  • Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do normalnej aktywności,
  • Może być stosowany w leczeniu różnych chorób skóry, takich jak trądzik, egzema i łuszczyca,
  • Igły stosowane w mezoterapii igłowej są bardzo cienkie i małe, dzięki czemu nie powodują bólu podczas zabiegu.

Jak działa mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa Wrocław to technika wstrzykiwania substancji przez skórę. Jest to forma terapii, która została po raz pierwszy opracowana we Francji w latach dwudziestych XX wieku. Mezoigłowanie jest zabiegiem inwazyjnym, co oznacza, że polega na nakłuwaniu skóry igłami w celu przeprowadzenia zabiegów. Igły są wprowadzane w określone punkty na ciele, a następnie wstrzykiwane są leki lub inne substancje w celu pobudzenia regeneracji i gojenia tkanek.

Mezoterapia igłowa stosowana jest od dziesięcioleci, ale dopiero od niedawna stała się popularna jako zabieg odchudzający, redukujący cellulit i inne zabiegi kosmetyczne w połączeniu z iniekcjami środków lipolitycznych, takich jak aminofilina czy chlorek sodu.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz