Domowe sposoby leczenia grzybicy stóp

Udostępnij

​Grzybica stóp jest bardzo powszechną chorobą, o której wielu z nas wstydzi się mówić. Najczęściej możemy dostrzec rozwijającą się chorobę na spodzie stopy lub w przestrzeni międzypalcowej. Grzybica stóp występuje w różnych postaciach, takich jak stopa sportowca i inne infekcje.

Istnieje wiele sposobów walki z tą dolegliwością. Miejmy na uwadze, że nieleczona grzybica stóp może również zaatakować paznokcie, co będzie później bardzo uciążliwe do wyleczenia. W leczeniu łagodnych i umiarkowanych przypadków grzybicy stóp można stosować różne domowe sposoby, takie jak te przedstawione poniżej, które są przydatne zarówno w zwalczaniu grzybicy stóp, jak i grzybicy paznokci. Oczywiście przed rozpoczęciem jakiejkolwiek terapii warto skonsultować się z lekarzem i upewnić czy podane rozwiązania będą dla nas odpowiednie. Zapoznaj się z artykułem i sprawdź, jak w naturalny sposób można wspomóc walkę z tę niezwykle uciążliwą chorobą.

Olejek z drzewa herbacianego

Jest to powszechny domowy środek na grzybicę stóp i paznokci, stosowany codziennie, ponieważ ma właściwości przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne, które pomagają zwalczać grzyby powodujące grzybicę stóp i paznokci. Można go bezpiecznie stosować codziennie bezpośrednio na zmienioną chorobowo skórę, ale nie należy go przyjmować wewnętrznie.

Ocet jabłkowy z cydru

Ocet jabłkowy z cydru jest korzystny w przypadku kąpieli stóp przez 30 minut, trzy razy dziennie, z użyciem roztworu octu i wody w równych częściach, co pomaga spowolnić rozwój grzybów stóp, złagodzić swędzenie i zmiękczyć twarde paznokcie. W przypadku grzybicy paznokci domowym sposobem jest codzienne stosowanie octu jabłkowego z cydru za pomocą zakraplacza bezpośrednio u podstawy paznokci dotkniętych grzybicą.

Wyciąg z pestek grejpfruta

Aby wyleczyć grzybicę paznokci, można stosować wyciąg z pestek grejpfruta jako domowy środek leczniczy na zakażony paznokieć dwa razy dziennie przez dwa miesiące.
Zielone łupiny orzecha włoskiego.

Zielone łupiny orzecha włoskiego powinny być używane do kąpieli stóp jako możliwy domowy środek na grzybicę paznokci; dodaj liście do wrzącej wody i pozostaw do momentu, aż woda stanie się letnia, a następnie mocz stopy przez co najmniej 15 minut.

Wywar ziołowy

Aby wyleczyć grzybicę paznokci, należy przygotować napar z torebki herbaty pau d'arco lub nagietka jako domowy środek leczniczy na 10 minut, a następnie umieścić mokrą torebkę bezpośrednio na paznokciu dotkniętym chorobą i pozostawić ją na co najmniej 10 minut.

Jak widać, istnieje wiele różnych domowych sposobów na szybkie pozbycie się grzybicy stóp — wystarczy wypróbować jeden z nich, a przekonasz się, jak działa.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz