Medyczna marihuana

Udostępnij

Czas odczarować medyczną marihuanę

Konopie to roślina uprawna o bardzo długiej historii. Rosła na ziemi jeszcze zanim pojawił się na niej człowiek. Jest odporna na działanie wielu niesprzyjających czynników, posiada też wszechstronne zastosowanie. Zacznijmy od tego, że konopie służą jako surowiec do wytwarzania różnych przedmiotów. Co więcej, powszechnie docenia się także ich wartości prozdrowotne. Wśród nich wymienić należy przede wszystkim pomoc w walce z rakiem, ale także z zespołem stresu urazowego, objawami choroby Alzheimera, stwardnienia rozsianego, jaskry, choroby Leśniowskiego-Crohna, a nawet AIDS. Te oraz wiele innych zalet konopi opisano w niniejszej książce.

100 przykładów zastosowania marihuany w medycynie

Leczenie przy pomocy marihuany nie jest nowością, ludzkość traktuje ją bowiem jako medykament już od tysięcy lat. Pierwsze zapiski, zawierające ponad 100 przykładów zastosowania marihuany w leczeniu chorób, pochodzą jeszcze z roku 2700 przed naszą erą. W starożytności konopie wykorzystywano w walce z różnymi dolegliwościami, jak roztargnienie, reumatyzm czy problemy natury kobiecej. Pod koniec XIX wieku lek stworzony na bazie marihuany sprzedawano w aptekach. Jeden z numerów poczytnego magazynu Vanity Fair z roku 1862 zaleca przyjmowanie konopi w przypadku stwierdzenia melancholii, poddenerwowania, poczucia dezorientacji oraz osłabienia organizmu. Autorki artykułu piszą również o rekomendowanej dawce w przypadku kuracji oraz profilaktyki takich schorzeń, jak: brak apetytu, ból różnego pochodzenia, skurcze czy nudności. Książka prezentuje sposoby, w jakie można przyjmować konopie, w tym dabowanie, wapowanie, oraz palenie, ale nie tylko. Marihuana medyczna występuje również w formie plastrów transdermalnych, czopków, maści i kapsułek. Na kartach książki opisano ponadto przepisy na przygotowanie produktów z konopi w domu. Dzięki nim własnoręcznie stworzysz nalewki, oleje, słodycze czy masło na ich bazie.

Oto co mówią najnowsze badania

Zawartym w marihuanie związkiem, który powoduje jej działanie psychoaktywne, jest tetrahydrokannabinol, jeden ze stu kannabinoidów, których obecność stwierdzono do tej pory. Coraz bardziej powszechna staje się również wiedza o kannabidiolu, szerzej znanym jako CBD. Ten środek nie ma jednak psychoaktywnego działania, przeciwdziała natomiast konwulsjom i stanom zapalnym oraz wycisza. Łagodzi on ponadto uniesienie, będące wynikiem THC. W tej chwili prowadzone są badania wokół wykorzystania CBD w procesie leczenia stwardnienia rozsianego, choroby Leśniowskiego-Crohna, epilepsji i zespołu stresu pourazowego. Naukowcy mają coraz szerszą wiedzę także o CBG, czyli kannabigerolu, który ma zabijać rakowe komórki oraz hamować ich namnażanie, a także być pomocny w terapii zapalenia jelit oraz jaskry.

Rosnąca popularność medycznej marihuany

Coraz liczniejsze są dowody na przeciwbólowe oraz przeciwwymiotne działanie marihuany. Z powodzeniem wspomaga ona leczenie padaczki, depresji, stanów lękowych oraz stanów zapalnych. Co więcej, nie jest tak toksyczna jak preparaty, które medycy przepisują w swojej codziennej praktyce. Skuteczności konopi w medycynie dowodzą coraz to nowe badania, które skupiają się nie tylko na nowoczesnych, ale też na tradycyjnych terapiach.

Po więcej informacji odnośnie medycznej marihuany zajrzyjcie na http://konopiejko.pl/

Komentarze (0)

Zostaw komentarz