Jak znaleźć dobrego optyka?

Udostępnij

Najnowocześniejszy sprzęt, doskonałe kwalifikacje, indywidualne porady i wyczucie stylu to cechy, po których rozpoznajemy dobrego optyka. Co odróżnia profesjonalnego optyka od innych optyków? Jest wielu optyków, ale każdy ma swoje własne standardy jakości, filozofię lub specjalizację. Ich wiedza naukowa i techniczna, wyposażenie i jakość doradztwa mogą się znacznie różnić. Jednocześnie wybór nowych okularów i decyzja o udaniu się do konkretnego optyka jest tak samo ważna, jak przy wyborze lekarza. Dlatego twój optyk powinien być nie tylko ekspertem w swojej dziedzinie, ale także partnerem.

Podaj informacje telefonicznie

Gdy tylko znajdziesz optyka, który wydaje ci się przyjazny (na przykład przez Internet lub korzystając z funkcji wyszukiwania), zalecamy najpierw zasięgnąć informacji telefonicznie. Po rozmowie z potencjalnym optykiem przekonasz się o słuszności wyboru, jeśli poświęci czas na udzielenie odpowiedzi na twoje pytania. Nie spiesz się. Zapytaj, które systemy są używane do analizy oczu pacjenta, w tym te do określenia załamania lub wyśrodkowania soczewek okularowych. W porównaniu do tradycyjnych metod innowacyjne systemy pozwalają na znacznie dokładniejsze badanie wzroku i dopasowanie okularów. Jeśli nie jesteś zadowolony z odpowiedzi optyka, nie umawiaj się na wizytę. Szukaj dalej, aż znajdziesz optyka, który poświęci czas, aby odpowiedzieć na wszystkie twoje pytania. Ważne są pierwsze wrażenia Gdy idziesz do optyka, natychmiast się rozejrzyj. Czy jest tu wygodnie, czysto i schludnie? Czy jesteś gotowy, aby spędzić tutaj godzinę lub dwie?

Co jest najważniejsze? - Czas

Najważniejszą częścią procesu zakupu okularów jest znalezienie optyka, który może poświęcić ci wystarczająco dużo czasu i porady. Na to, jak dobrze widzisz przez nowe okulary, wpływa wiele czynników, dlatego szczególnie ważna jest szczegółowa konsultacja ze swoim optykiem. Znalezienie optymalnych soczewek zajmuje trochę czasu, więc optyk powinien być przygotowany na poświęcenie ci tego czasu. Jeśli optometrysta wydaje się zestresowany i zirytowany, jeśli używa tylko profesjonalnego żargonu, którego nie rozumiesz, lub jeśli niczego nie wyjaśnia, lepiej zakończyć konsultację i udać się gdzie indziej.

Twoja historia medyczna (tworzenie osobistego profilu wzroku)

Konsultację należy rozpocząć od szczegółowego wywiadu medycznego. Profesjonalista będzie chciał wiedzieć: gdzie będziesz nosić nowe okulary? Szukasz okularów do codziennego użytku lub potrzebujesz okularów do pracy, okularów do jazdy, specjalnych pomocy optycznych? Opisz szczegółowo, gdzie będziesz nosić okulary. Czy masz choroby oczu? Jeśli masz już okulary: co lubisz w starych okularach?

Pomiar parametrów oka

Po sporządzeniu historii medycznej specjalista zacznie obiektywnie mierzyć parametry oczu w celu wystawienia recepty. Dobry technik korzysta z nowoczesnych przyrządów pomiarowych. Pozwoli to bardzo dokładnie wykryć wszystkie cechy oczu, w tym nieprawidłowości, właściwości powierzchni oczu i to, jak dobrze widzisz w nocy. Wszystkie te czynniki odgrywają kluczową rolę w wyborze przyszłych soczewek okularowych.

Subiektywna metoda określania refrakcji

Chociaż urządzenie rejestruje wszystkie cechy oczu, wymagana będzie dodatkowa analiza w celu określenia ostrości wzroku (subiektywna metoda określania refrakcji). Termin ten odnosi się do „tradycyjnego” pomiaru parametrów oka przez optometrystę lub okulistę. Soczewki o różnych dioptriach są instalowane w parze oprawek, po czym sprawdzają, jak dobrze w nich widzisz. Specjalista zadaje pytanie: "Który obiektyw daje wyraźniejszy obraz: lewy czy prawy?" - Będzie to trwało do momentu uzyskania pewności, że uzyskiwany jest optymalny wynik. Alternatywną opcją jest użycie foroptera. To urządzenie to niezwykłe okulary z wymiennymi soczewkami o różnych dioptriach, które specjalista umieszcza przed twoją twarzą. Aby zmienić soczewki, technik naciska przycisk, zamiast ręcznie wkładać je do ramki próbnej. 

Szukasz dobrego optyka? Sprawdź ofertę salonu optycznego w Krakowie na https://optyksolskiego.pl/salon-optyczny-krakow/b_ouwv

Komentarze (0)

Zostaw komentarz