Usuwanie owłosienia

Udostępnij

Metod na usuwanie owłosienia jest obecnie całkiem sporo. O dziwo największą popularnością wciąż cieszą się tradycyjne golarki. Pamiętajmy, że włosy pokrywają prawie całe ciało ludzkie. U niektórych są gęste i mocno widoczne, u innych zaś ledwie zauważalne. Sporo zależy od płci, przyjmowanych leków bądź też występowania jakichś zaburzeń np. hormonalnych. Choć pojawiają się nieliczne wyjątki wśród kobiet, które rezygnują z depilacji, to jednak zdecydowana większość z nas szuka skutecznych metod na usuwanie nieestetycznego owłosienia. Metod depilacji jest wiele, dlatego każdy z nas może wśród nich znaleźć coś dla siebie. Zapraszamy na przegląd poszczególnych z nich.

Metody nietrwałe

Wśród metod nietrwałych najbardziej popularne są: maszynki do golenia, woski - ciepłe i zimne, depilatory mechaniczne, kremy depilujące oraz pasta cukrowa.

Maszynka do golenia to sposób niezwykle prosty, tani i nieskomplikowany. Niestety, pozwala ona jedynie na przycięcie włosków tuż przy skórze, dlatego już kolejnego dnia widoczne są niewielkie odrosty. Ten zabieg najlepiej powtarzać co dwa dni i wykonywać go na mokro. W tym celu należy stosować przeznaczone do tego pianki lub żele do golenia. Minusem jest niestety to, że włosy odrastają grubsze i mocniejsze.

Wosk również pomaga pozbyć się zbędnego owłosienia. Ciepły wosk wpływa na rozszerzenie porów skóry. Jest on nakładany zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Na owłosione partie skóry przykłada się pasek fizeliny, a następnie jest on zrywany szybkim, intensywnym ruchem. Jest to metoda bolesna. Zimny wosk opiera swe działanie na temperaturze ciała. Używa się go tak samo jak ciepłego wosku. Metodę należy powtarzać co 4-6 tygodni.

Depilatory mechaniczne są to urządzenia elektryczne. Ta metoda pozwala wyrywać włoski razem z cebulkami, co stanowi jest niewątpliwy atut. Niestety jest ona dość bolesna i czasochłonna. Należy także uważać w przypadku posiadania bardzo wrażliwej skóry, gdyż może podrażnić.

Kremy depilujące rozpuszczają keratynę włosa. Jest to metoda prosta, bezbolesna i tania, ale niestety działa na krótki czas i zabieg należy szybko powtórzyć.

Pasta cukrowa zawiera w swym składzie cukier, wodę oraz sok z cytryny. Nakłada się ją pod włos, a zrywa z kierunkiem jego wzrostu. Jest to łatwa metoda, a pasta nie przykleja się do skóry, co sprawia, że jest mało bolesna.

gładkie nogi

Trwałe metody usuwania owłosienia

Do trwałych metod usuwania owłosienia należą: lasery, IPL, elektroepilacja.

Lasery diodowe to najpopularniejsza forma depilacji trwałej. Usuwa ona włoski za pomocą pulsacyjnych wiązek światła. Laser promieniuje i sprawia to, że niszczone są cebulki włosa. Ten rodzaj depilacji przeprowadzany jest kilka razy, powtarzany co kilka tygodni.

IPL jest zabiegiem, podczas którego klient jest naświetlany lampą xenonową. Dzięki niemu włosy są usuwane na różnych głębokościach. Zabieg również jest wykonywany w seriach, około 5-8.

Elektroepilacja jest zabiegiem z zastosowaniem prądu. Impuls elektryczny uszkadza na stałe macierz włosa i dzięki temu włosy przestają rosnąć.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz