ICON - leczenie próchnicy bez borowania

Udostępnij

​Leczenie próchnicy nie musi wiązać się z nieprzyjemnościami. Nowoczesna metoda ICON pozwala na skuteczne pozbywanie się ubytków bez borowania, które dla wielu pacjentów jest powodem odkładania wizyt u stomatologa. Dowiedz się, na czym polega ten zabieg.

Leczenie próchnicy nie musi wiązać się z nieprzyjemnościami. Nowoczesna metoda ICON pozwala na skuteczne pozbywanie się ubytków bez borowania, które dla wielu pacjentów jest powodem odkładania wizyt u stomatologa. Dowiedz się, na czym polega ten zabieg.

Jak przebiega zabieg ICON?

Zabieg ICON trwa maksymalnie kwadrans. Jest zupełnie bezbolesny i bezinwazyjny. Na początku stomatolog zabezpiecza sąsiadujące zęby i dziąsła. Następnie delikatnie usuwa zewnętrzną warstwę szkliwa z zęba, używając do tego specjalistycznego żelu trawiącego. Po dwóch minutach żel ten spłukuje się wodą. Po upływie dwóch minut ząb jest suszony etanolem. Na koniec nakładana jest żywica ICON, która następnie jest utrwalana lampą UV. Stomatolog usuwa zabezpieczenia i poleruje zewnętrzną powierzchnię leczonego zęba.

Zalety zabiegu ICON

Leczenie próchnicy metodą infiltracji jest chętnie wybieranym sposobem - zarówno przez pacjentów, jak i stomatologów. Żywica ICON wnika głęboko w strukturę chorego, zdemineralizowanego zęba. Wzmacnia jego strukturę i uodparnia go na działanie kwasów kariogennych, które powodują próchnicę.

Zdecydowaną zaletą ICON jest skuteczność, dodatkowo również bezbolesność i krótki czas trwania zabiegu. ICON doskonale sprawdza się w leczeniu próchnicy u pacjentów w każdym wieku. Niweluje również konieczność stosowania wiertła, co dla wielu osób jest najbardziej nieprzyjemnym skojarzeniem z wizytami u stomatologa.Dodatkowo, żywica ICON pozwala odtworzyć naturalny kolor zęba i niweluje nieestetyczne białe plamy na jego powierzchni.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

ICON jest metodą, którą można skutecznie leczyć początkowe fazy próchnicy, gdy nie powstały jeszcze ubytki. W przypadku zaawansowanej próchnicy borowanie jest nieodzowne. Jeśli zatem chcemy uniknąć nieprzyjemności, najlepiej jest regularnie odwiedzać stomatologa, który gdy tylko zauważy początki niepokojących zmian, od razu będzie mógł zacząć działać - bezboleśnie i szybko. 

Od jakiegoś wieku zaleca się zabieg ICON?

Zabieg ICON jest przeznaczony dla pacjentów w każdym wieku. Jest to nieinwazyjna i delikatna metoda leczenia początkowej fazy próchnicy i może być stosowana zarówno na zębach mlecznych, jak i stałych. 

Jak się przygotować?

Nie ma szczególnych wskazań do przygotowania do zabiegu ICON, należy jednak mieć świadomość, że po zabiegu wskazane jest stosowanie tzw. białej diety przez okres ok. 10 dni. Ciemno barwiące produkty spożywcze, jak kawa, pomidory, herbata czy soki owocowe mogą wpłynąć na kolor żywicy i odbarwić nieestetycznie leczony ząb.

Szukasz dentysty w Warszawie, który stosuje metodę ICON? Zarezerwuj wizytę w naszym gabinecie!

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz