AIH Inseminacja - dla kogo jest dedykowana?

Udostępnij

Problem z zajściem w upragnioną ciążę dotyczy wielu par na całym świecie, co prowadzi do ogromnej frustracji. Na całe szczęście postęp medycyny jest bardzo duży i oferuje się w jego ramach leczenie niepłodności z dobrym skutkiem. Jednym ze sposobów jest inseminacja domaciczna z wykorzystaniem nasienia partnera, w skrócie AIH. Za łatwiejsze zapłodnienie odpowiada w tym przypadku znaczne skrócenie dystansu między plemnikami, a komórką jajową.

Kiedy zaleca się wykonanie inseminacji domacicznej?

Zapłodnienie pozaustrojowe uzasadnia kilka czynników, z tym, że możliwe jest występowanie kilku jednocześnie. Pary decydują się na inseminację AIH między innymi wówczas, gdy jakość nasienia nie jest wystarczająca lub występują problemy z ejakulacją. Jest to czynnik męski, do którego można również zaliczyć zbyt małą liczbę ruchliwych plemników. Za podjęciem próby zapłodnienia w ten sposób może dojść również w wyniku zdiagnozowania endometriozy lub zaburzeń owulacji, które uniemożliwiają zajście w ciążę w naturalny sposób. Ponadto nie każda przyczyna niepłodności może być ustalona, jeżeli tak się dzieje, wskazana jest inseminacja AIH. Warunkiem przystąpienia do niezbędnych czynności jest określenie drożności jajowodów. Jeżeli jest ona prawidłowa, nic nie stoi na przeszkodzie. AIH Inseminacja przypomina w przebiegu USG dopochwowe i jest całkowicie bezbolesne, po zakończonym zabiegu pacjentka powinna pozostać w miejscu przeprowadzenia zapłodnienia przez mniej więcej 10 minut. Warto przy tym wszystkim podkreślić, iż podawane do macicy nasienie jest odpowiednio przygotowywane.

inseminacja

Przygotowania do inseminacji AIH

W drodze przygotowań do inseminacji AIH prowadzi się stymulację hormonalną pacjentki, która ma na celu właściwe tempo wzrostu pęcherzyków jajnikowych. Polega to na podawaniu leków i przyjmowaniu ich doustnie, ewentualnie stosuje się gonadotropiny - w niektórych sytuacjach wykorzystuje się dwa sposoby jednocześnie. Podczas stymulacji pęcherzyki muszą być na bieżąco kontrolowane, a wystarczająca ilość to od dwóch do trzech dojrzałych. Jeżeli przebieg cyklu i owulacji jest prawidłowy, wówczas wspomniana stymulacja jest całkowicie zbędna. Zakładając jednak konieczność stosowania leków, do osiągnięciu dojrzałości, pęcherzyki powinny osiągnąć średnicę maksymalną dwóch centymetrów. Jest to sygnał to podania leku odpowiedzialnego za wywołanie owulacji. Inseminację AIH przeprowadza się po około 24-36 godzinach, oczywiście w drodze podania wypreparowanego nasienia prosto do jamy macicy. Niekiedy taki zabieg jest ostatnią szansą na zostanie rodzicami, za każdą taką historią kryją się bezsilność, stres, nerwy i wiele łez. Cały proces leczenia jest dość frustrujący dla całej rodziny, brak możliwości wychowania własnego potomstwa powoduje nierzadko depresję. Dlatego w poszukiwaniu pomocy, warto rozważyć inseminację AIH, która może doprowadzić do poczęcia nowego życia, prawidłowego rozwoju i szczęśliwego rozwiązania. Nie warto się nigdy poddawać i do końca walczyć o powiększenie rodziny.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz