Czy kołdra obciążeniowa pomaga przy autyzmie?

Udostępnij

Autyzm bardzo często uznawany jest za zaburzenia, które powodują pewnego rodzaju wycofanie. Osoby dotknięte Autyzmem żyją w swoim własnym świecie, natomiast samo zaburzenie dotyczy mózgu i uznaje się, że ma podłoże genetyczne. Najczęściej osoby dotknięte tych schorzeniem mają problem z wyrażaniem własnym emocji, nie chcą bawić się rówieśnikami, natomiast samo ich zachowanie odbierane jest jako dziwne. Wymaga to specjalnej dbałości, by zapewnić komfort dnia codziennego. Natomiast sam dzień powinien być maksymalnie zaplanowany, ponieważ dzieci autystyczne bardzo źle znoszą wszelkiego rodzaju odstępstwa od rutyny.

Autyzm jak pomóc?

Ponieważ jest wynikiem nieprawidłowej pracy mózgu i nerwów, niezwykle duże znaczenie ma zadbanie o jego właściwy rozwój. Przede wszystkim wyróżnia się tutaj czas spokoju i czas nasilonych objawów u dziecka, dlatego maluch będzie wymagał stałego nadzoru. Właściwie wdrążony proces terapeutyczny ma ogromną szansę na to, by funkcjonowanie dziecka było o wiele bardziej komfortowe. Dlatego od samego początku należy zwrócić na to swoją uwagę. Maluch wymaga stałej stymulacji poszczególnych bodźców, dlatego pomocna w terapii jest kołdra obciążeniowa. W tym przypadku pobudza do działania, zwiększa świadomość położenia ciała, co w znacząco wpływa na komfort codziennego życia. Przede wszystkim ma ogromny wpływ na jakość snu.

Jak wybrać właściwą kołdrę i jak urządzić pokój?

Dziecko autystyczne przede wszystkim powinno być pobudzane do działania. Dlatego kluczową rolę odgrywa nie tylko to, by przyjmowało leki zalecane przez specjalistę, czy ćwiczyło, ale równie ważna jest codzienność. Dlatego pokój powinien posiadać kolorystykę, która będzie zachęcała do rozglądania się i do zabawy. Na szczególną uwagę zasługuje kołdra obciążeniowa, która jest wspaniałą alternatywą dla tej tradycyjnej. W ostatnim czasie jest ona szczególnie mocno polecana przez różnego rodzaju terapeutów, którzy zaznaczają, że tylko i wyłącznie właściwie uszyta będzie spełniała swoje zadanie. Dlatego należy udać się do specjalisty, który na podstawie wzrostu, wagi i poziomu zaawansowania autyzmu będzie w stanie przygotować produkt, który spełni indywidualne potrzeby małego pacjenta.

Właśnie w ten sposób można będzie stworzyć kołdrę, która będzie spełniała swoją funkcję. Odpowiednio dobrana kołdra, będzie miała nie tylko rozmiar dostosowany do wielkości dziecka, ale również wagę, która będzie wynosiła tyle, co 10 lub maksymalnie 14% masy ciała malucha. Ponadto kolorystyka zostanie dostosowana do zaburzeń, jakie występują u dziecka. Właściwie dobrana kołdra to gwarancja spokojnego snu każdej nocy. Więcej informacji o tym, w jaki sposób dobierać kołdrę i jakie spełnia ona funkcje, można znaleźć pod adresem: https://www.gazetamedycyna.pl/koldra-obciazeniowa-sensoryczna-co-to-jest-i-jak-stosowac/

Nie bez znaczenia jest również to, jakiego typu kolory będą znajdowały się w pokoju dziecka. Dlatego warto podejmować takie decyzje wraz z terapeutą, który pomoże wpłynąć pozytywnie na rozwój dziecka.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz