Jak wrócić do formy po porodzie?

Udostępnij

​Wiele młodych mam zastanawia się - jak wrócić do formy po porodzie? Kiedy możesz zacząć ćwiczyć? Jakie ćwiczenia będą dla Ciebie najbardziej odpowiednie? W tym artykule zebraliśmy kompendium wiedzy na temat ćwiczeń po porodzie.

Kiedy zacząć ćwiczyć?

Dni, tygodnie, a nawet miesiące po urodzeniu dziecka mogą być prawdziwą katorgą. Jesteś niewyspana, przeżywasz emocjonalny rollercoaster, dostosowujesz się do nowego rozkładu dnia i próbujesz skupić się na jednej z najważniejszych prac na świecie... byciu dobrą mamą!

Jednocześnie próbujesz pogodzić się ze swoim nowym "ciałem po porodzie", które prawdopodobnie nie wygląda ani nie czuje się tak, jak 9 miesięcy temu!

Zanim wpadniesz w panikę, wiedz, że z pewnością MOŻESZ wrócić do świetnej formy po urodzeniu dziecka. Ale jednocześnie zrozum, że nie powinnaś wywierać na siebie zbyt dużej presji, aby szybko schudnąć po ciąży.

Młodej mamie, która jeszcze nie wróciła do dawnej formy przyda się z pewnością bielizna poporodowa.

Pozwól swojemu ciału się zregenerować

Bycie nową mamą to ważna praca, więc skup się na tym, aby poświęcić czas na cieszenie się nową małą osobą w swoim życiu. Twoje ciało jest w trybie "naprawczym" po porodzie, więc ważne jest, aby nie spieszyć się z powrotem do diety/fitnessu. Daj swojemu ciału wystarczająco dużo czasu na regenerację i przywrócenie jego normalnych procesów. Zrozum, że powrót do formy zajmie Ci trochę czasu, więc gdy Twoje ciało będzie się leczyć, wiedz, że cierpliwość, dobre nawyki zdrowotne i miłość do samej siebie będą bardzo pomocne.

Wstań i rusz się

Kiedy już zaczniesz się zadomowić i dostaniesz zielone światło od swojego lekarza, zacznij wracać do ruchu, robiąc krótkie spacery. Większość świeżo upieczonych mam nie jest gotowa na poważne ćwiczenia przez co najmniej 6 tygodni po porodzie (dłużej, jeśli miały cesarskie cięcie), więc skup się na stopniowym dochodzeniu do 20-30-minutowych spacerów 4-6 razy w tygodniu.

Karmienie piersią

Matki, które karmią piersią spalają około dodatkowych 800 kalorii dziennie, więc może to przejść długą drogę w pomaganiu zrzucić niektóre z tych dodatkowych kilogramów. Pamiętaj jednak, że Twoje ciało będzie potrzebowało dodatkowych 500 kalorii dziennie podczas karmienia piersią. Upewnij się, że kalorie pochodzą z różnych, bogatych w składniki odżywcze posiłków i unikaj "pustych kalorii", takich jak napoje gazowane, chipsy, słodycze itp. Po zaprzestaniu lub zmniejszeniu karmienia piersią, Twoje zapotrzebowanie na kalorie zmniejszy się. Jest to dobry czas na dostosowanie planowania posiłków i upewnienie się, że regularnie ćwiczysz, aby uniknąć przybrania na wadze.

Dużo odpoczywaj

Brak snu może siać spustoszenie wśród nowych mam. Nie tylko pozbawi cię energii i zwiększy zachcianki, ale także zaburzy twój metabolizm i sprawi, że bardzo trudno będzie ci zrzucić zbędne kilogramy ciążowe. Nie czuj się winna, próbując uciąć sobie drzemkę, gdy dziecko śpi. I w tych pierwszych tygodniach nie poświęcaj snu, aby zmieścić się w treningu ... Twoje ciało potrzebuje regeneracji bardziej niż treningu w tym momencie.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz